Keko Ne Demek? (Correct answer)

Keko ne anlama gelir?

Keko, Kürtçe bir kelime olup ağabey anlamına gelir.

Keko sokak dilinde ne demek?

Keko kelimesi Türkçe’de “ağabey (hitap şekli)” anlamına gelir. Kürtçe sözcük Kürtçe (Kurmanci) kek “ağabey” sözcüğünden türetilmiştir.

Keko küfür mü?

Keko küfürdür. KEKO:genelde büyük erkek kardeşlere sevgi ve saygı belirtmek için kullanılan,sıcaklığı ve samimiyeti belirten masum bir kelimedir.Bir toplumu aşağılamak için yeni anlamlar yüklemek güzel bir davranış değildir.

Modern Keko ne demek?

z kuşağının serserinin çok fakir olmayanına ve jilet atmamış olanına taktığı bir garip tanımlama. tas kafa tıraş, dövme, lazer epilasyon ve madde bağımlılığı şartları aranan kekoluk türü.

Keke Kürtçe ne demek?

Keke Kürtçe ne demek? Keke kelimesi kürtçedir. Anlamı ise kürtçede erkek kardeş(büyük veya küçük) anlamına gelir. keke,keko, keki.. Biraz daha geniş anlamı ile bakarsak kanka, dost anlamları ilede kullanılabilir.

Kıro nedir kime denir?

Kürt kardeşlerimiz Kürtçede oğlum manasına gelen kıro kelimesinin Türkçede “kaba, görgüsüz” manasında kullanılmasından meğer yıllardır rahatsız olurlarmış. Bizlerin yani Kürt olmayan halkların her “ kıro ” deyişinde homurdanır, sinirlenirlermiş.

Keko ne demek ekşi sözlük?

kurtce adam herif manasina gelen kelime. argomuza asagilama ibaresi olarak yerlesmistir. diablo ikinin demosunda bulunan yashlı kimse.

Keko Zazaca ne demek?

kürtçenin kurmanci lehçesinde ve zazaca da ağabey demektir. kurmanci lehçesinde kimi zaman keké olarak da kullanılır.

You might be interested:  Ketum Ne Demek?(Çözünme)

Keko nasıl yazılır?

Sadece 5 tane: Keko (erkek kardeş), kıro ( kuro veya kero: erkek çocuk, delikanlı), lavuk ( lawik: oğlan çocuğu), bir de deyim; ‘ya herru, ya merru’ ( herro: git, merro: gel). TDK ‘nın yeni çıkan ( 10.

Küfürlü konuşmak günah mı?

Kötü sözlü olmak müminlik sıfatıyla bağdaşmaz. Küfür etmek günahtır. İslam dini muhataplarımızla hoş muamele ve diyaloglar içerisinde bulunmamızı emreder.

Domal ne demek anlamı?

i. (< domal -an) Yerden 10 – 20 santim derinde yumrular hâlinde yetişen, yenebilir asklı mantar, yer mantarı, domuz elması, keme.

Tırrek Kürtçe ne demek?

son günlerde kullanılan ve baya yaygınlaşmış bir kelime olan tırrek, sözcük olarak salak, odun kafalı gibi anlamlar içerir. doğuda kürtler çok kullanır, özelikle diyarbakır da ezelden beri kullanılan bir kelimedir. bir kahvehanenin önünden geçerken bile bu kelimeyi duyabilirsiniz. korkmak anlamında kullanılır.

Kürtçe hanzo ne demek?

Kaba insan. Kaba saba, görgüsüz kimse.

Serser nedir?

serseri / serserî / سرسری Başıboş, işsiz güçsüz, söz dinlemez, düzene uymaz.

Kokoş olmak ne demek?

a. Aşırı süslü, birbirine uyumsuz giysiler giymeyi seven.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *