Katre Ne Demek?(Çözülmüş)

Katre Osmanlıca ne demek?

Katre Osmanlıca ne demek? katre / قطره / قَطْرَه Damla. Su damlası. Bir damla olan şey.

Katre diye isim olur mu?

Katre kökeni Arapça olan ve Türkiye’de kullanılan güzel isimler içerisinde yer alır. Kız çocukları için kullanılan bu ismin rengi ise pembedir. Hem sunduğu anlam hem de ifade ile beraber değerlendirilebilecek özel isimler içerisinde yer alıyor.

Katre ne anlama gelir?

Katre isminin anlamı: Damla, su parçası.

Katre hangi dil?

Katre kelimesi Arapça kökenli bir sözcüktür.

Osmanlıca yağmur ne demek?

matar. (Çoğulu: Emtâr) Yağmur.

Umman ne demek Osmanlıca?

umman / ummân Büyük deniz. Okyanus. Hindistan ile Arabistan arasındaki büyük deniz.

Derya ne demek?

Derya anlam itibariyle ‘deniz’ ve ‘büyük nehir’ olarak tabir edilmektedir. Bu güzel ve hoş anlamı üzerinden kız çocukları için günümüzde en çok değerlendirilen isimler arasında bulunuyor. Sözcük anlamı üzerinden de Derya ismi hem deniz anlamına gelmekte hem de ‘bilgili kimse’ olarak bilinmektedir.

Tuvana ne anlama gelir?

Sözcük, Farsçada “Güçlü kudretli kadın” anlamında kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra ismin eski Türk toplumlarında da kullanıldığı bilinmektedir. Tuana ismi, eski toplumlarda kadın hükümdarlar için kullanılan bir sözcüktür.

Timsah katresi ne demek?

erkek için kavga eden liseli kızlar. Kız için kavga eden liseli erkekler hareketine alternatif olarak gelmiş halk hareketi.

You might be interested:  Banner Ne Demek?(En iyi çözüm)

Nutfe ne anlama gelir?

Arapça olarak da nutfe kelimesi men suyu, erkeğin üreme sıvısı, bel suyu anlamına gelmektedir. Arapça olarak kullanılmış olan ve ayette geçen nutfetin kelimesi insanın erkeğin üreme sıvısından yaratıldığını ifade eder.

Heva nedir ne demek?

Heva iyi ya da kötü her türlü istek ve arzuyu ifade eder. Heva ile “istekler” anlatılmak istenir. Heva aynı zamanda bir şeylere “meyil” etmek anlamına gelmektedir. Fakat heva kelimesi aynı zamanda nefsin, akıl ve din tarafından yasaklanan kötü arzu ve isteklere karşı eğilimi de anlatır.

Zerre zerre ne demek?

Arapça kökenli bir kelime olan zerrenin ilk anlamı parçacıktır. Bir cismin en küçük kısmına zerre denir. Kelimenin Türkçe karşılığı ise kırıntıdır. Zerre sözcüğü sadece somut şeyler için değil duygular için de kullanılır.

Katre-i huzur ne demek?

Katre-i Huzur – Sevmenin aynı zamanda ‘korkmak’ demek | Facebook.

Katre-i matem ne demek TDK?

Katre -i matem; Rengiyle çok ilgi çeken görenlerin hayretle baktığı mor renkli bir lale çeşididir. Katre -i Matem aynı zamanda İskender Pala’nın bir romanının adıdır.

Kadre ne demek?

Dinin kudreti, gücü.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *