Kasvet Ne Demek? (Correct answer)

Kasvetli bir hava ne demek?

Kasvetli Hava; Kokusuz, renksiz, puslu bir hava diyebiliriz, kapalı, sanki her an yağacak gibi, bozuk bir hava, böyle havalarda içimiz daralır, canımız sıkılır, buna kasvetli hava deriz.

Kasvet denince aklımıza ne gelir?

Halk arasında genellikle kötümser, umutsuz ve depresif kişilere kasvetli denir. Bunun dışında boğucu ve karanlık yerler için de aynı kelime kullanılır.

Içimde kasvet ne demek?

İçi daralmak, çok sıkılmak.

Kasvet verici ne demek?

z “harekete getiren” ile) Kasvet verici, iç sıkıntısı veren. Kasvet -nâk: (Fars. -nak ekiyle) İç sıkıcı, sıkıntı verici, kasvetli.

Talimat ver ne demek?

Talimat vermek kavramı; üst aşamada yer alan bir makam veya bir kişi, alt aşamada yer alanlara, yaptıracağı bir iş ile alakalı olarak görüşünü bildirip bahsedilen işin o yolda yapılabilmesini buyurmak şeklinde tanımlanmaktadır.

Kasvetli Gece ne demek?

” gecenin kasveti ” başlığındaki entrylerin metinlerinde arama yapar. gündüz uyuyup, gece gezen işlerini yapan ya da sabaha yakın saatlere kadar oturan insanların bir süre sonra bıktığı durumdur.

Yadsımak kelimesinin anlamı nedir?

Yadsımak TDK kelime anlamı hakkında bilinmesi gerekenler. TDK açısından yadsımak kelimesinin, ‘Söylediği sözü, yaptığı işi ya da tanık olduğu bir durumu yapmadığını, bilmediğini söylemek, saklamak ve inkar etmek’ biçimde ifade edildiğini diye dile getirmek mümkün.

Yadsıma ne demek TDK?

Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre yadsımanın iki anlamı bulunuyor. Birincisi “Yadsımak işi, yokumsama, inkâr” demek oluyor. İkinci olarak da psikolojide mantık dalında “Bir yargıdan onun karşıtı olan yargıya geçme, nefiy” anlamına geliyor.

You might be interested:  Hamili Ne Demek?

Manevra ne demek ne demek?

a. (mane’vra) 1. Bir aletin işleyişini düzenleme, yönetme işi veya biçimi. 2. Geminin bir yere yanaşmak veya bir yerden çıkmak için yaptığı hareket.

Zafiyet geçirmek ne demek?

zafiyet geçirmek Çok zayıflayıp, güçten kuvvetten düşmek.

Kasaveti ne demek?

a. (kasa:vet) esk. Üzüntü, tasa, kaygı, sıkıntı.

Karmsar ne demek?

Karamsar Kelimesinin Anlamı: Her şeyi kapkara gören, gelecekten umutsuz, ümidini kaybetmiş kişi anlamına gelen bir kelime olarak kullanılmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *