Illegal Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Illegal nedir Türkçe anlamı?

İllegal kelimesi yasadışı veya hukuk dışı anlamına gelmektedir. İllegal Ne Demek? Yasal olmayan yollarla yapılan birtakım işler için illegal tabiri kullanılır.

Legal ve illegal ne demek?

Legal: Kelime anlamı olarak Yasal olan anlamına gelmektedir, yada yasa dışı olmayan anlamlarına gelmektedir. İllegal: Legal kelimesinin karşıt anlamlısı İllegal Kelimesi de ” Kanuni olmayan, yasa dışı ” Anlamlarına gelmektedir.

Illegal ilişki ne demek?

” illegal sevgili” başlığındaki entrylerin metinlerinde arama yapar. iki tarafın sevgili olması mahkeme kararıyla yasaklanmış olmasına rağmen devam edilen ilişki sonucu ortaya çıkan durumdur. YASADIŞI iŞLER YAPAN BELALI BiR SEVGiLiDiR. BiR TÜRLÜ HUZURLU BiR BERABERLiK YAŞAYAMAZSINIZ.

Müptezel olmak ne demek?

Saygınlığını yitirmiş, bayağılaşmış. 2. Çokluğu dolayısıyla değerini yitiren, değersiz.

Illegal kökeni nedir?

Fransızca illégal “yasa dışı” sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince aynı anlama gelen illegalis sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince legalis “yasal” sözcüğünden in+2 önekiyle türetilmiştir. legal maddesine bakınız.

Yasal yol ne demek?

Yargılıklarca verilip daha kesinleşmemiş bulunan vargılara karşı, yasanın gösterdiği süre içinde üst kattaki yargılıklara başvurma yöntemleri. Legal remedy.

Legal yasal nedir?

Legal, yasal anlamıyla bilinen bir kelimedir. Legal, yasal olan her durum için tercih edilen bir kelimedir. Legal kelimesi, tüm yasalara uygun olan durumlar için kullanılır.

You might be interested:  Kızılbaş Ne Demek?(Çözünme)

Elit bir kesim ne demek?

Elit kelimesi daha çok toplumun sosyetik kısmı için kullanılır. Elit konuşma dilinde etkin mevkilerde bulunan itibarlı kesim için söylenmektedir. Kelime ve terim anlamı olarak ise her açıdan kültürlü kişi ya da kişilere denilir. Elit birey için değil, toplumun belirli bir kısmı için kullanılır.

Legal hangi dil?

Fransızca légal “yasal” sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince aynı anlama gelen legalis sözcüğünden alıntıdır.

Yasa dışı yollar nedir?

İllegal yol da çoğu zaman gündelik hayatta kullanılan kelimelerdir. İllegal yol kelimelerinin anlamı ise kişilerin kanun dışı veya yasa dışı bir yola başvurması, aynı zamanda kanunsuz bir yolda ilerlemesi diyebiliriz.

Mantalite nedir Türkçesi?

Mantalite Fransızca kökenli bir sözcüktür. İsim olarak kullanılan mantalite kelimesinin anlamı anlayış, düşünce gücü demektir.

Illa anlamı nedir?

zf. (i’lla:, l ince okunur) 1. Ne olursa olsun, hangi şartta olursa olsun, her hâlde, ille, illaki: “ İlla seni evine kadar geçireceğim diye ayak diriyor.” -H.

Müptezel argo olarak ne demek?

Argoda kullanılan müptezel kelimesi uyuşturucu satan veya kullanan kimseler için kullanılmaktadır. Argoda kullanılan müptezel kelimesi bağımlıları ifade etmek için kullanılıyor. Bunun dışında müptezel kelimesi ‘ortalık malı’ anlamı da içermektedir.

Müptezel bayan nedir?

Müptezel bayan kelimesinin anlamı, argoda kullanılan uyuşturucu satıcısı veya uyuşturucuya bağımlı kişi olarak ifade edilebilir.

Halk dilinde müptezel ne demek?

Müptezel kelimesi argoda uyuşturucu satan ve/veya kullanan kimseler için kullanılmaktadır ve bağımlı anlamına da gelmektedir. Aynı zaman “ortalık malı” anlamında kullanımı söz konusudur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *