Idk Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

ingilizce günlük yazışma dilinde sık kullanılan bir kısaltma. açılımı i don’t know.

Idk açılımı ne demek?

idk (I don’t know) expr.

Idk lol ne demek?

IDK Ne Demek? “I don’t know” cümlesini oluşturan kelimelerin baş harflerinden meydana gelen bu kısaltma “Bilmiyorum” anlamına geliyor.

Idk ne demek oyunda?

IDK kısaltması,İngilizce “I don’t know” cümlesinin ilk harflerinden oluşur; anlamı ‘Bilmiyorum’dur.

Btw ne anlama gelir?

Gündelik yaşam içerisindeki bazı kelimeler kısaltma üzerinden değerlendiriliyor. İngilizce olarak bu kısaltmalardan BTW öne çıkmaktadır. ‘By the way’ kelimesinin anlamı olarak BTW ‘bu arada’ şeklinde kullanılmaktadır.

IG kısaltması ne demek?

instagram in kisaltmasi olarak da kullanilir.

GG nin açılımı nedir?

Good Game, İyi oyun anlamına gelir. GG kelimesinin anlamı da iyi oyun, güzel oyun demektir. Oyunun chat kısmına yazılan GG, o oyunun beğenildiği ve oynayan kişinin oyundan zevk aldığı anlamına gelir.

AFK kasmak ne demek?

Bir oyuncu oyunda çevrimiçi gözükebilir ama oyun başında değildir. Bu durumu karşıdaki oyunculara AFK olarak bildirir. Çoğu kullanıcı bu ifadeyi oyunda banlanmamak için kullanır. Eğer sizde ilk defa online oyun oynuyorsanız, acil bir işiniz çıkarsa sohbetten AFK bildirimi yapabilirsiniz.

Sosyal medyada IG ne demek?

Sosyal medyada çok popüler olan bazı kısaltmalar ve açılımları şu şekildedir. YT (Youtube), DM (Direkt Mesaj) ve IG ( Instagram ).

You might be interested:  Ace Ne Demek?(En iyi çözüm)

Lol ne demek oyunda?

Lol kısaltması, İngilizce’dir ve Laugh Out Loud demektir. Lol açılımı nedir sorusunu ise LOL, “Laugh Out Loud” açılımının kısaltmasıdır diyerek cevaplayabiliriz. Özellikle internette, sosyal medyada ve oyunlarda sıkça karşımıza çıkan bu kısaltma aslında gülmek anlamına gelmektedir.

IDC ne demek ekşi sözlük?

oynadığı oyunun hızına kapılmış hero sahibinin kısaltması “i dont care”.

STFU ne demek?

stfu teriminin İngilizce Türkçe sözlükte anlamı (Bilgisayar) (İnternet argosu) Shut The Fuck Up. Kapa su lanet olasıca çeneni!

Btw nerede kullanılır?

Özellikle söz konusu sosyal medya olduğu zaman BTW kelimesinin açılımı ve Türkçe anlamı yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu anlam İngilizce üzerinden Türkçeye çevrildiği vakit ise, ‘Bu arada’ şeklinde ön plana çıkar. Yani bu anlam herhangi bir cümleye başlarken ya da bir cümleyi anlatmak istendiğinde kullanılır.

Btw Lmao ne demek?

Sosyal medyada kullanılan bu kelimenin Türkçe anlamı ise, ‘Çatladım gülmekten’ şeklinde ifade edilir.

Hello Btw ne demek?

BTW ya da by the way ifadesi “bu arada, yeri gelmişken” gibi anlamlarla kullanılır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *