Guru Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Guru kimlere denir?

Guru (Devanagari Sanskritçe: गुरु), Sanskritçede “öğretmen” veya “usta” anlamına gelen bir terimdir. Özellikle Hint dinlerinde kullanılır.

Guru ne demek TDK?

a. 1. Brahmacı eğitimde, yüksek kasttan gençleri ve öğrencileri yetiştiren, manevi gücünün en yüksek noktada olduğuna inanılan kimse.

Guru ne yapar?

Guru kelimesi esasında eskilerin “pir” olarak adlandırdıkları kimseler için kullanılmaktadır. Bir alanda uzmanlığı olan yahut bilgi ve görgüsüne, tecrübesine güvenilen kişiyi övmek, yüceltmek ve onure etmek için kullanılır.

Gürüm ne demek?

Herhangi bir sanat dalında veya işte en üst derecede değerlendirilen usta, pir.

Havari ne manaya gelir?

Havârî (Yunanca: Απόστολος, Apostolos – Elçi), İsa’nın öğüt ve inançlarını yayma işiyle görevlendirdiği mürit ve öğrencilerinden her biri. Havari sözcüğü ile çoğunlukla “İsa’nın 12 Havarisi” kastedilmekle birlikte, kavram İsa’nın Hristiyanlığı yaymaya çalışan bazı diğer öğrencileri için de kullanılır.

Teknoloji Gurusu ne demek?

cep telefonu, pda gibi ufak elektronik cihazlar, mobil iletisim araclari yanisira ev elektronik esyalari * * alinirken de danisilabilecek kisiler.

Yeronda ne demek?

yun. yaşlı erkek. saygı anlamı barındırır.

Spiritüel ne anlama gelir?

Spiritüel Fransızca kökenli bir kelimedir. Tinsel, ruhsal anlamlarına karşılık gelmektedir. Spiritüalizm ise ruhçuluk demektir. Kısaca, ruhunu huzura kavuşturmayı bilen, iç dünyasında kendisi ile barışık olmayı seçen ve düşünce biçiminde pozitifliği benimsemiş kişiler için kullanılan bir sıfattır.

Onurlu Gururlu ne demek?

Gururlu onurlu ne demek? Onur insanın kendine duyduğu saygı, şeref, haysiyettir. Gurur ise kendini beğenme, büyüklenme ve kibir anlamına gelir.

You might be interested:  Zaza Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Yemek gurusu ne demek?

Gurme, yemekleri değerlendirmesiyle bilinen yemek ve içmek konularında incelikleri takdir edilen kişidir. Televizyonlarda ve gazetelerde yaptıkları incelemelerle dikkat çeken gurmeler, bir yemeğin malzemesindeki incelikleri takdir eden kişi olmaktadır.

Gurme ne anlama gelir?

Gurme, yemeklerin tatlarını birbirinden ayırabilme yeteneğine sahip, damak tadı gelişmiş ve duyarlı olan kişilere verilen genel bir addır. Yani bir gurme iyi ve kötü lezzeti birbirinden ayırabilir. Yemek yemesini bilen kişidir. Gurme, daha çok Fransız mutfağında şekillenmiştir.

BRUH ne demek Instagram?

Özellikle sosyal medyada kullanılan bruh kelimesini ne anlama geldiği merak ediliyor. Bu kelime İngilizce brother sözcüğü üzerinden türemiş bir ifadedir. İngilizcede brother ise, ‘Erkek kardeş,’ anlamına gelir. O yüzden daha çok kısaltılmış olarak bro ya da bruh biçiminde ele alınır ve dile getirilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *