Gobel Ne Demek?(Çözülmüş)

Gobel argoda ne demek?

(halk dilinde) Genellikle erkek çocuk, oğlan, genç anlamlarında kullanılan kaba bir kelimedir.

Gobel Kürtçe ne demek?

kürtçe ‘de “kepçe kulak” anlamına gelir.

Trabzonda gobel ne demek?

trabzon’da “gayrı meşru çocuk” anlamında kullanılan kelime.

Çorum gobel ne demek?

25 Ağustos— Yrd. Doç. Dr. Lütfü Özyüzer’in hazırladığı sözlükte yer alan bazı sözcükler ve karşılıkları şöyle: Çödürüm çüş: Tahterevalli; Badal: Merdiven; Öpçe: Ukala; Eze: Omuz; Helke: Plastik kova; Gobel: Erkek çocuk

Gobel ne demek Kastamonu?

kastamonu ‘nun belli bölgelerinde piç anlamına gelmektedir. daha çok çapkın, fırlama elemanların lakabıdır

Deli gobel ne demek?

1- cesitli yörelere göre göbel cocuk anlamina gelir imis. “seni gidi deli cocuk seni” manasinda. 2- deli yürek gibin bisey. bu da göbeklisi.

Kopeli ne demek?

kopeli: rize ve çevresinde evlilik dışı çocuk anlamına gelen bir kelime. karadenizde serseri anlamında da kullanılan kelime.

Yok Heri ne demek?

mesela; ” yok heri ” derseniz ” yok canım daha neler”, ”aman heri ” derseniz ”aman boş ver”, ”hadi heri ” derseniz ”hadi çabuk ol”, ”yapma heri ” derseniz ”yapma dur” anlamına gelir ki, bu duruma göre; ”daha neler?”, ”boşver”, ”çabuk ol” ve ”dur” anlamlarına gelebilmektedir.

Karadeniz’de gobel ne demek?

anadolu da özellikle batı karadeniz ve orta anadolu’da küçük çocuklara ve fırlama yerinde durmayan insanlara söylenen piç anlamına gelen hitap şekli.

You might be interested:  Zevce Ne Demek? (Correct answer)

Gofik ne demek?

Patlıcan ve biber kurusu yani kurutulmuş patlıcan ve kurutulmuş bibere verilen isimdir. Kurutulmuş sebzelere verilen isimdir.

Karadeniz’de anneye ne denir?

Anaka: Çocuk dilinde anne, anneanneye seslenme sözü.

Çorum kelime anlamı ne demek?

Çorum ‘un çevresinin dağlarla çevrili oldukça geniş bir ova olmasından dolayı (Çevrim) denildiği, halk ağzında Çorum ‘a dönüştüğü söylenmektedir. Çorum (önceleri bazen Çorumlu ) Türklerin bölgeye gelmesiyle bu adı almıştır.

Argoda velet ne demek?

Velet kelimesi çocukları azarlarken kullanılan bir söz iken aynı zamanda kelime anlamı olarak da çocuk anlamına gelmektedir. Velet kelimesi kökeni Arapçadan gelen bir kelimedir.

Çorum şivesi heri ne demek?

Heri: Anlamı olmamakla beraber, “hadi gidelim, daha fazla bekleyemem heri “, “iyi heri geliyorum” cümlelerinde olduğu gibi kelimeler arasında bağlaç olarak kullanılıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *