Gg Ne Demek?

GG ifadesinin açılımı “Gamer Good” olarak bilinmektedir. Türkçesi iyi oyun ve iyi oyuncu anlamına gelmektedir. Bu sebeple oyunlarda sıklıkla GG ifadesi geçmektedir.

GG oldu ne demek?

İngilizce bir kısaltma olan GG ‘nin açılımı ise “Good Game” şeklindedir. Oyuncular, oyunun nasıl geçtiğini “iyi oynadınız”, “zevkli oyundu”, “güzel oyun” gibi tabirlerle anlatmak yerine GG kısaltmasını kullanır.

Sosyal medya dilinde GG ne demek?

Good Game şeklinde açılımı olan ve Türkçe ile iyi oyun- güzel oyun anlamına gelen GG kısaltması oyunlarda çokça kullanılmaktadır. Kelime anlamı, tam şekilde budur. Çevrim içi oyunlar içerisinde chat kısımlarında bunun sıklıkla görüleceği de bilinmelidir.

Whatsapp GG ne demek?

Açılımı “good game” olan GG terimi öğrenilmesi gereken bir oyun mesajlaşma tabiridir. “Good game” teriminin Türkçe karşılığı “iyi oyun” demektir. GG kelimesi de oyun içerisinde kullanıldığında karşı tarafa iyi oyun, iyi iş çıkardın gibi duyguları ifade etmek için kullanılır.

GG küfür mü?

Good Game ise iyi oyun, güzel oyun manasına gelir. Oyun beğenilmişse ve oyunu oynayan kişi oyundan zevk alıyorsa GG terimini kullanır. Gamer kişilerin oyunların chat kısmında kullandığı GG kelimesinin bir de tam tersi olan BG vardır. Bu da Bad Game anlamındadır.

Sanal GG ne demek?

good game de demek ister aynı zamanda. mesaj gibi, hayat bi oyun, gg

You might be interested:  Masör Ne Demek? (Question)

Sanalda ğ ne demek?

Harfin amacı önceki sesli harfi uzatmak. Sosyal medyada “Aaaa!” anlamında kullanılıyor.

Oyun GG ne demek?

Oyuncuların sıklıkla kullandıkları bir tabir olan GG aslında “Good Game” sözcüklerinin kısaltması. Yani “İyi oyun ” anlamına denk geliyor.

SC ne anlama gelir?

ircii ve turevlerinde * show channel kisaltmasi. kanalda kim var kim yok gosterir.

GG Easy ne demek?

online multiplayer oyunlarda, oyun bitişinde söylenen gg yani good game kısaltmasına easy eklenerek, sen benim için çocuk oyuncağıydın, kolay yendim anlamına gelen varyant.

Oyunda tt ne demek?

“trending topic” anlamına gelen tt kısaltmasından hareketle, “yükselen, trend haline gelen başlık olmak” anlamına gelmekteymiş.

Nvm ne demek oyun?

Never Mind kelimesinin kısaltması olan NVM, üzülme, canını sıkma ve boş ver gibi anlamlara gelir.

GGE ne demek?

güle güle entry? götümüze girebilir entry’dir. hukuki olarak sözlüğün ya da ilgili yazarın başını belaya sokabilecek her tür içeriktir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *