Gem Ne Demek? (Correct answer)

: ; ; .

:

  • ;
  • ;
  • .

Gem neyin kısaltması?

Gem açılımı nedir? GEMS Açılımı: “Great Explorations in Math and Science”dır. Türkçe “Fende ve Matematikte Büyük Araştırmalar” olarak çevrilmektedir.

Gem Vuruldugu ne demek?

Gem vurmak, eskiden istenen ve arzu duyulan şeylere artık ilgi duymamak ve tamah etmemek anlamına gelir.

Gem ne demek Ekşi?

gem nedir? gem; fazla bilinmeyen keşfedilmemiş değerli projelerin tokenleridir. gem heryerde olabilir. projeler hangi borsada ise oradan alınır. çoğunlukla ilk listelenilen uniswap tercih edilir. gemlere coingecko yada coinmarketcapdan kontrol ederek alabilirsiniz.

Dizginlemek ne demek tir?

Binek ya da koşum hayvanına dizgin takmak, ya da onu yürütmek, yönetmek için dizginini oynatmak. Atı dizginlemek. (mecazi) Birinin gereksiz tutum ve davranışlarını önlemek, birine gem vurmak.

NS nin açılımı nedir?

Nameserver ( NS ), alan adınızın sorgulanmasında kullanılacak olan isim sunucularıdır. Nameserver ( NS ) adresleri karşılarındaki IP adreslerine göre sorgulama yapar ve o ip adresi hangi sunucu ise o sunucuyu bulur.

Gemlendirmek ne demek?

Gemlendirmek f. Kederlendirmek, gamlandırmak, kederlenmesine sebep olmak.

Gem vurma ne demek?

Hayvanın ağzına gem takmak. Mecaz yoluyla mani olmak, zabtetmek, bağlamak yerinde kullanılan bir tabirdir.

Hidden Jam ne demek?

kriptopara piyasasinda az bilinen ama basarili olmasi yani degerlenmesi beklenen projelerin token/coinleri icin kullanilan ifade. yani “ gizli hazine”. bunlari bulan zengin olur. ingilizlerin fazlaca bilinirliği olmayan güzel şeyleri tanımlamak için kullandıkları bir deyim.

You might be interested:  Yegane Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Gem altında ne demek?

İçinde ” gem ” kelimesi geçen deyimler ve açıklamaları: Gem almamak: (deyiminin anlamı) Söz dinlememek, buyruk altına girmemek, baskı altına alınamamak. Gem vurmak: Birinin taşkınlığını önlemek. Gemi azıya almak: Azgınlaşıp söz dinlemez olmak.

Öz veri ne demek?

Türk Dil Kurumu açısından ele alındığında özveri kelimesi ‘Bir amaç adına ya da gerçekleştirilmesi istenen herhangi bir durum için, kişisel çıkarlardan vazgeçme, fedakarlık’ anlamlarına gelmektedir.

Taşkın insan ne demek?

Kişinin aşırı sevinç, konuşkanlık, hareketlilik ve bazen saldırganlık durumu ile güvensizlik, derin üzüntü ve kendini yok etme dilekleri arasında düzgün aralıklarla gidip geldiği bir çıldırı.

Dizgin ne demek TDK?

Gemi uçlarına bağlanmak suretiyle hayvanı yöneltmeye yarayan kayış dizgin olarak bilinmektedir. Bu bağlamda taşımış olduğu anlam üzerinden günlük hayatta hala kullanılan bir sözcüktür. Türk Dil Kurumu üzerinden bu şekilde ifade edilir ve kullanılır.

Yön etmek ne demek?

Birinin bir konudaki etkinliğine, çalışmasına yön vermek, birini yönlendirmek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *