Gangster Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Gangster kime denir?

Gangster, yasa dışı işler yapan çete üyesidir. Terim çoğunlukla içki yasağı dönemi ABD’de görülen İtalyan mafyası kökenli örgütlenme üyelerini tanımlamak için kullanılır.

Gangster ne demek TDK?

TDK ‘nın güncel yazım kılavuzunda sık sık aranan bu kelimelerden biri de ‘ gangster ‘dir. GANGSTER NE DEMEK: 1- Yasa dışı işler yapan çete üyesi. 2- Herhangi bir çıkar için her türlü kötülüğü yapan kimse.

Gangster ne demek çeviri?

Gangster ne demek çeviri? Türkçe-Türkçe İsim haydut, eşkiya, şaki, gangster, Ali kıran baş kesen. gangsterism: haydutluk, eşkiyalık, gangsterlik.

Gangster ne demek Ekşi?

zenciler arasında tavırlarıyla ve tarzıyla aşmış insan izlenimi veren kişiler için kullanılır.

Mafya neyin kısaltması?

1860’ta Sicilya’ya gelen Napoli Kralı IV. Ferdinand, Fransız Devrimi’nden sonra olası bir Fransız işgaline karşı 1283’lerdeki bir savaş çağrısından esinlenerek MAFIA ‘yı (Morte alla Francia İtalia anela: İtalya, Fransa’ya ölüm diye bağırıyor) kurdu.

Original Gangsta ne demek?

amerikan * * sokak jargonunda kaliteli şahıslara yapılan yakıştırmadır. bir nevi delikanlı olarak çevrilmesi, birebir çeviride hatalı dursa da anlam bakımından yanlış olmayacaktır. farklı sektör mensupları için kullanılabilir.

Cete kime denir?

Çete, yasa dışı işler yapmak veya şiddet içeren davranışlarda bulunmak amacıyla bir araya gelmiş topluluk, arkadaş grubu ya da aile. Bu tür çeteler, gangster veya katil üyelerden oluşabilir.

Gangstar nasıl yazılır?

İşte doğru yazımı Genelde bilinenin tersine bu kelimenin doğru yazımının gangaster olduğu sanılsa da kelimenin doğru yazımı gangster olarak ifade edilmektedir.

You might be interested:  Punisher Ne Demek?(Çözünme)

Keko ne demek?

Keko kelimesi Türkçe’de “ağabey (hitap şekli)” anlamına gelir. Kürtçe (Kurmanci) keko “ağabey (hitap şekli)” sözcüğünden alıntıdır. Keko kelimesi tarihte bilinen ilk kez “aptal, bön” c (1968): Keko ‘lar Keko ‘lar (kardeşler kardeşler) durun.. eserinde yer almıştır.

Getto ne demektir?

Getto, bir kentin herhangi bir azınlıkça yerleşilen bölümüne genel olarak verilen ad. Ortaçağda şehirlerde yabancılar gözlem altında ve hususi mahallerde yaşamak zorundaydılar. Yahudiler gibi gruplar kamusal haklardan mahrum olarak şehrin periferisinde (kenar mahallesinde) yaşıyordu.

Gahder ne demek?

Yani acımasız ve merhametsiz olan kişiye gaddar denir. Arapça kökenli olan bu kelime, sert yapılı ve başkalarına zorbalık yapmaktan çekinmeyen kişileri ifade eder.

OG ne demek Ekşi?

danca ve demek. izlandacada, danca, norveççe, faeroese ve visayan dilinde de “ve” anlamına gelir. gaelcede genç anlamındadır. olive green’in yaygın olarak kullanılan kısaltmasıdır. ayrıca, incilde geçen, külde pişirilin ekmeğe verilen isimdir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *