Gacı Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Gacı ne demek Sosyal Medya?

Kadınlar için olumsuz ve kötü durumları ve huyları ifade etmek için gacı argo terimi kullanılmaktadır. Bu yüzden pek duyulmayan ve bilinmeyen olumsuz kelimeler arasında sayılmaktadır. Bir diğer anlamı da torik yavrusu demektir.

Gacı mısın ne demek?

Çingenece (Roma) gaci “kadın, özellikle Çingene olmayan kadın” sözcüğünden alıntıdır.

Bacım diye kime denir?

– Kız kardeş. – Kadınlara söylenen bir seslenme sözü. – Bir ev içinde uzun zaman çalışan yaşlı kadınlara verilen unvan. – Tarikat şeyhlerinin karısı.

Gacı ne demek ekşi sözlük?

argoda kadın, dost, metres, sevgili. dişi köpek için kullanılır. çingenelerin gayrı-çingeneler için kullandığı tabir.

Argoda GACO ne demek?

GACO – GACA gaco “Çingene olmayan, yabancı kimse”) argo.

Metres ne demek anlami?

Metres, partneriyle evli olmamasına rağmen sevgilisi olan kadınlar için kullanılan terim. Daha çok erkek partnerin evli olduğu durumlar için kullanılmaktadır. Bu tür birlikteliklerde erkek ve kadın birlikte yaşamamakta, ilişki durumu ise genellikle gizli tutulmaktadır.

Rica ederim ne anlama gelir?

Rica etmek, TDK’ya göre teşekkür etmenin karşılığıdır. Teşekkür edildiğinde genellikle bu cevap verilir. Hem kibarlığı hem de samimiyeti temsil eden bir kelime türüdür. Özellikle naiflik konuları için oldukça önemli bir cevaptır.

Egale etmek ne anlama gelir?

(Fr. égalé) “Eşitlemek, eşit duruma getirmek” anlamında egale etmek şeklinde kullanılır: “Dünya uzun atlama rekorunu egale etti.”

You might be interested:  Mihre Ne Demek?(Çözünme)

Illegal yaşam ne demek?

Kanunsuz olan ve yasalara aykırı yapılan işler illegal anlamına gelmektedir. Ayrıca doğrudan uzak ve yanlış anlamları kapsamında da cümleye bağlı olarak kullanılabiliyor. Ancak yasal olmayan ve kanunsuz anlamı gündelik yaşam içerisinde bu açıdan en çok kullanılan kelimedir.

Osmanlıca bacım ne demek?

hemşire / hemşîre. Kız kardeş, bacı.

Bacı kelimesi nereden gelir?

Bacı kelimesi Türkçe’de “kızkardeş, abla” anlamına gelir. Moğolca baca “kızkardeş, abla” sözcüğü ile eş kökenlidir. Bacı kelimesi tarihte bilinen ilk kez “kız kardeş” TDK, Tarama Sözlüğü (1500 yılından önce): Hazreti Hünkârın selam verdiği Fatıma bacıya ma’lum oldı eserinde yer almıştır.

Biraderim ne?

BİRADER NE DEMEK: 1- Erkek kardeş. 2- Masonların birbirlerine verdikleri ad. 3- ‘Ey dost, arkadaş’ anlamında kullanılan bir seslenme sözü.

Torik kafa nedir?

Torik argoda ne demek? Zekâ, akıl, kafa: Para sarfetmişiz, torik işletmişiz / Hazînenin arsasını parselleyip satmışız (Haldun Taner’den). ѻ Toriğini çalıştırmak (işletmek): argo. Aklını kullanmak.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *