Fundamental Ne Demek?(Çözünme)

Fundamental ne demek TDK?

Fundamental ne demek TDK? 1. anlamı s, i esaslı, asli, önemli, mühim; birinci, temele ait, kaideye ait; muz esası bassoda bulunan; i esas, temel; müz en pes nota fundamental rights temel haklar fundamentally z esasen, esas itibariyle,esas,temel/esaslı.

Fundamental olarak ne demek?

İngilizce bir kelime olan ” fundamental ” Türkçe’de; Sıfat olarak kullanıldığında; “esas, temel, ana” anlamına gelmektedir.

Baskette fundamental ne demek?

özellikle basketbol da top sürme yeteneğine verilen isim(bkz: top hakimiyeti) (bkz: yuksek).

Sporda fundamental ne demek?

hemen her spor dalinda “temel teknik” i aciklayan terim basketbolun alfabesi. basketbolda temel dribbling becerileri ile en fazla karıştırılan kavram. özünde el-ayak- göz koordinasyonu yatan, oyuncunun seçebilmesi için gerekli donanımı ona veren becerilerin tümü.

Fundamentalist ne demek TDK?

Fundamentalizm köktencilik ya da köktendincilik demektir. Bu anlamda köktenci ya da köktenci eğilimlerden yana olan, bu yönde tutum sergileyen kişilere fundamentalist denir. Birçok insan için baskı ve hoşgörüsüzlük anlamı taşıyan fundamentalizm, liberal değerler ve kişisel özgürlüğün düşmanı olarak görülür.

Seküler yaşam ne demek?

Seküler, dinden bağımsız, dinî ya da ruhanî olmayan; manastır düzeninin bir parçası olmayan. Sekülerizm, ahiret ve diğer dinî, ruhanî meselelerden ziyade dünya hayatına odaklanılması yönündeki siyasi düşünce.

Fundamental ontoloji ne demek?

Heidegger fundamental ontoloji ile, varlığın tarihi olarak değerlendirdiği Batı metafizik geleneğinin unuttuğu veya terk ettiği varlık kavrayışını dekonstrüksiyona uğratarak, varlığın anlamını yeniden açığa çıkarmayı amaçlar.

You might be interested:  Intikal Ne Demek?(Çözülmüş)

Basketbol Spor terimleri nelerdir?

Basketbol Terimleri Sözlüğü

  • Alley – Oop. Hücum oyuncusunun topu potaya yakın bir noktaya atması ve bir diğer hücum oyuncusunun havadayken topu yere sektirmeden smaçla sayı yapmasına alley-oop denir.
  • Asist.
  • Back Court.
  • Bench.
  • Boxout.
  • Boyalı Alan.
  • Blok.
  • Buzzer.

Post up ne demek?

basketbolda genelde pivotların alçak post da * rakip takım oyuncusuna kıçını dönerek baskete ulaşmaya çalışmasına verilen isim. özellikle nbade kısa oyuncuların da, kendilerini tutan oyunculara karşı fiziksel üstünlükleri bulunması halinde, yaptıkları olay.

Flagrant foul NBA nedir?

Flagrant Foul: Rakibe gereksiz ve sert faul yapmak. Hakemin yorumuna bağlı bir karar. Cezası ağır, imajı kötü.

Basketbolda savunma ne demek?

1. Savunma yaptığınız zaman, amacınız rakibinizin skor kaydetmesini engellemektir. Bunun anlamı da, paslarını kesmeniz, mümkünse topu çalmanız ya da başarabilirseniz atışları bloklamanız gerektiğidir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *