Faça Ne Demek?

Faça atmak ne anlama gelir?

yüzü soymak, çıplak etmek.

TDK faça ne demek?

Faça kelimesi İtalyanca kökenli bir kelime olup, dilimizde de aktif olarak kullanılan bir kelimedir. Giysi anlamına gelen faça kelimesi aynı zamanda yüz ve surat anlamlarına da geliyor.

Façanı bozarım ne demek?

4) (birinin) façasını bozmak: dış görünüşüne (veya cakasına) zarar vermek. ‘ Façanı bozarım ha! ‘ Yaralama, dövme vb. tehdididir.

Faça ne demek Ekşi?

faça: yüz, çehre, surat (bkz: face).

Müslüm Gürses hayranları Neden jilet atıyor?

Jiletleme ritüeli bir anlamda Müslümcülerin kendilerine dair şiddetlerini açık gösterdikleri ayinleridir. Müslümcülerde şiddet dışa karşı değil kendilerine yöneliktir. Çünkü yaşamdaki başarısızlıkların sebebi sistemin kendisine değil, kişi olarak kendilerinin dünyada bulunmalarına bağlamışlardır.

Faça izi geçer mi?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Fatma Yıldız, “Öncelikle şunu kabul etmek gerekir ki; Faça, jilet izleri tam olarak geçmez. Fakat izleri azaltabiliriz. Faça izlerinin tedavisinde kullanılan lazer tedavilerin başında Fraksiyonel Lazerler gelmektedir.

Faça araba ne demek?

yurdum gençliğinin en büyük takıntılarından birisidir. genellikle kolay sahip olunan, modifikasyonu ucuz yerli arabalar ile yapılır. kısa süspansiyonlar, koyu camlar, basların patladığı ses sistemleri ve yılan gibi sabit hızda ortalarda dolanmaları ile diğer arabalardan ayrılırlar.

Paçanın anlamı nedir?

Pantolon, don, şalvar gibi giyeceklerde bacakların çıktığıaşağıbölüm. Kasaplık hayvanların kesilmiş ayağı. Kasaplık hayvanların ayaklarından yapılan çorba.

You might be interested:  Denyo Ne Demek?

Çaça argoda ne demek?

TDK Sözlük sitesindeki çaça kelimesinin anlamları şunlardır: – Genelev işleten kadın, mama ve abla.

Façanı aşağı alırım ne demek?

Deyim TDK’ya göre birisini mahçup etmek, bozmak anlamına geliyor.

Façası bozuk ne demek?

Birini mahcup etmek, bozmak.

Faça bozmak ne demek?

Bir şeyi kendisinden beklenilen işi yapamayacak duruma getirmek.

Janti ne anlama geliyor?

Janti kelimesinin anlamı ‘beyefendi’ ve ‘klas’ anlamlarına gelmektedir. Diğer yandan ahlaklı ve oturma kalkmayı iyi bilen kişi anlamına da gelebilmektedir. Saygılı, elit ve nerede ne yapması gerektiği bilen kişi olduğu da söylenebilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *