Entegrasyon Ne Demek?(Çözünme)

Entegrasyon tanımı nedir?

Entegrasyon, insanların bir toplumla bütünleşmesini, o topluma uyumunu anlatmak için sık sık kullanılan bu sözcük kısaca anlamı bütünleşme ve uyumdur. Örneğin; Almanya’da yaşayan Türk işçilerinin Alman toplumuyla uyumu. Entegre ise, sanayi, teknoloji ve planlama alanında kullanılır. Bu kavramın anlamı bütünleşmektir.

Entegrasyon ne demek TDK?

Entegrasyon kelimesi, insanların toplumla nasıl bir uyum içinde olduğunu anlatmak için kullanılan kelimelerden biridir. Türk Dil Kurumuna göre entegrasyon kelimesi, uyum ve bir araya gelebilme, bütünleşme olarak açıklanmaktadır.

Entegrasyon işlemleri nedir?

Entegrasyon en yalın hali ile ‘bütünleşmek, uyum sağlamak’ anlamına gelmektedir. Fakat teknik anlamda teknolojilerin, yazılımların, sistemlerin birbirleriyle uyumlu, birbirlerine bağlı ve anlaşılır bir halde otomatik olarak haberleşmesi, veri alışverişi (Data Exchange) yapabilmesi demektir.

Entegrasyon nedir örnek?

Entegrasyon: Fransızca integration. Son zamanlarda insanların bir toplumla bütünleşmesini, uyumunu anlatmak için sık kullanılan bu söz için teklif edilen karşılıklar: bütünleşme, uyum. Örnek: Türk işçilerinin alman toplumuyla bütünleşmesi (uyumu) kolay olmuyor.

Ulusal Entegrasyon nedir?

Bir ülke sınırları içindeki farklı bölgelerin birbirine entegre olmasını amaçlayan Ulusal Entegrasyon, Farklı ülkelerin bir bölge içinde birbirine entegre olmasını amaçlayan Uluslararası Ekonomik Entegrasyon ve.

Entegrasyon Paketi nedir?

Bu paket, akıllı telefonunuzu otomobilinizin medya ekranına bağlar ve içeriğini yansıtır. Böylece Apple CarPlay ® ve Android Auto® ile akıllı telefonunuzdaki içerikleri sürüş esnasında da güvenli ve konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

You might be interested:  Lan Ne Demek? (Correct answer)

Nüve ne demek TDK?

Nüve sözcüğü, TDK sözlüğünde bulunan ve Arapça kökenli bir kelimedir. Nüve, bir şeyin özü anlamına gelmekle birlikte, çekirdek olarak tanımlanabilmektedir.

Entegrasyon nedir özel eğitim?

Kaynaştırma yoluyla eğitim özel eğitime muhtaç çocuklara örgün ve yaygın eğitim kurumları içerisinde, normal akranları arasında özür ve özelliklerine uygun olarak verilen eğitime kaynaştırma eğitimi denir.

E ticaret entegrasyon nedir?

e – Ticaret entegrasyonu; satışlarınızı gerçekleştirdiğiniz pazaryerleri veya e – ticaret sitenizdeki verileri, kullandığınız diğer uygulamalara aktaran ve tüm bu sistemlerin uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayan bağlantıya verilen isimdir.

API entegrasyonu nedir?

API Entegrasyonu ise bir uygulamada kullanılan yeteneklerin başka bir uygulamaya aktarılması için kullanılmaktadır. API Entegrasyonu uygulamaların birbirine bağlanmasını sağlayabilmektedir. Bu sayede kişiler yapacakları işlemleri çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Yazılım entegrasyonu nedir?

Yazılım entegrasyonu, farklı yazılımların birbirleriyle konuşmasıdır. Entegrasyon işlemiyle bir yazılım diğerinden veri okuyabilir, kendi verisini diğerinin veri tabanına yazabilir veya bunların ikisini aynı anda gerçekleştirir.

Veri Entegrasyonu nedir?

Veri entegrasyonu, farklı kaynaklardan sağlanan verileri iş zekası ve iş analitiği için anlamlı ve değerli bir veri kümesi halinde birleştiren ETL, veri replikasyonu ve veri sanallaştırması gibi bir grup teknik süreç ve iş sürecini içerir.

Teknoloji Entegrasyonu ne demek?

Teknoloji entegrasyonu bilgisayar, tablet, telefon, dijital kamera, internet, sosyal medya platformları gibi teknolojik yeniliklerin eğitim ve öğretim ortamında kullanılmasıdır. Öğrencilere teknoloji ile bir şeyler öğretmek ve onların motivasyonlarını sağlamak için hala öğretmenler en önemli kaynaklardır.

Toplumsal entegrasyon ne demek?

Toplumsal bütünleşme, sosyoloji veya sosyal bilimlerde, etnik azınlıklar, mülteciler veya toplumları oluşturan ana akım dışında kalan, sosyal haklardan mahrum bırakılmış bir topluluğun veya azınlık gruplarının hareketleridir.

You might be interested:  Could Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Entegrasyon nedir iletişim?

İletişimde entegrasyon, kurumların veya bireylerin iletişim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullandıkları araçların bütünleşmesi, tekleşmesi, uyumlaşması anlamında kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak yakınsama ise bu araçların kullandıkları altyapıların bütünleşmesi, uyumlaşması anlamındadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *