Elegant Ne Demek?(Çözülmüş)

Elegant kime denir?

ing. 1. nazik, kibar, ince; şık, zarif; üstün, nezaketle, mükemmel, zarif. 2. zarif. ince.

Elegance ne anlama gelir?

Elegan kelimesi Türkçe’de “seçkin, zarif” anlamına gelir. Fransızca élégant “seçkin, zarif” sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince elegans “titiz, seçici” sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince eligere, elect- “seçip ayırmak” fiilinden türetilmiştir.

Elegan insan ne demek?

Özellikle Herhangi bir durum ya da konu üzerinden seçkin veya zayıf olan kişiler için elegan nedir. Bu durum karakter yapısı Olabilir, giyim-kuşam olabilir ya da makam ve mertebe üzerinden de ifade edilebilir. Öne çıkan bu anlamı ile beraber elegan kelimesi günlük yaşamda kullanılabilir.

Elegant tasarım ne demek?

Elegant mobilya tasarımları diyoruz, çünkü bu mobilya tasarımları renkleri ile, kullanılan kumaşları ile, yerleştirilme şekilleri ile, koleksiyonlardaki diğer parçalarda olan uyumu ile göz kamaştıran özelliklere sahip.

Elegant giyim tarzı ne demek?

Şık, Kaliteli, Kusursuz Kelime anlamı, zarif, ince, nazik, kibar gibi anlamlara gelen elegant; şık, sade ve kaliteli bir görünümün peşinde olanlara seslenmekte. Bu noktada, çok daha klasik kıyafetler ve daha feminen detaylara sahip modeller elegant giyim tarzının vazgeçilmezleri arasında kendisini gösteriyor.

Sofistike kişilik ne demek?

– Çok gelişmiş, çok karmaşık olan ya da çok özel, – Çok yapmacık davranan kişi veya kişiler, Her iki anlamı üzerinden de gündelik yaşam içerisinde değerlendirilen bir sözcüktür.

You might be interested:  Sude Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Elegant kadın ne demek?

şık. Güzel, zarif, modaya uygun.

Zarif ve şık ne demek?

Inceliği, latifliği ile hoşa giden. Güzel, şık, yakışıklı, ince.

Elegan Şeker ne demek?

şeker bayramları süresince çılgınca tüketilen özellikle vişnelisi şahane olan ancak çene kemiklerini acayip yoran ve çok fazla yendiğinde midede tuhaf bir boşluk bırakan yine de tüktemeden durulamayan kent şekeri.

Rafine olmuş ne demek?

Rafine edilmiş ya ne demek? İncelmiş, ince, arıtılmış, saflaştırılmış. Rafine tuz, ham tuzun tamamen eritildikten sonra yabancı maddelerden arındırılarak saf halde kristalleştirilmişidir. Kristalleştirme, damıtma (ayırma) gibi ayırma yöntemlerle istenmeyen maddelerden arındırılmış (yağ, petrol vb.)

Klas olmak ne demek?

. Görüntünüzün mükemmel olduğunu düşünerek başkalarını eleştirmeyin, klas görünmek, başkalarına davranışlarınızı da kapsıyor.

Elit bir kesim ne demek?

Elit kelimesi daha çok toplumun sosyetik kısmı için kullanılır. Elit konuşma dilinde etkin mevkilerde bulunan itibarlı kesim için söylenmektedir. Kelime ve terim anlamı olarak ise her açıdan kültürlü kişi ya da kişilere denilir. Elit birey için değil, toplumun belirli bir kısmı için kullanılır.

Elegant hangi dilde?

Fransızca élégant “seçkin, zarif” sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince elegans “titiz, seçici” sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince eligere, elect- “seçip ayırmak” fiilinden türetilmiştir. Latince fiil Latince legere, lect- “seçmek” fiilinden ex+ önekiyle türetilmiştir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *