El Vedud Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Kulları tarafından en fazla sevilmeye layık olan tek varlık Yüce Allah’tır. ElVedud esması Allah’ın 99 isimlerinden olup güzel sıfatlarındandır. ElVedud, Allah kendisine itaat eden, kendisini çok seven kullarını da çok seven ve sevilmeye tek layık olandır manasını içerir.

Ya Vedud ne için okunur?

El Vedud, Esmaül Hüsna’da yer alan Allah’ın (C.C) 99 isminden bir tanesidir. Ya Vedud veya El- Vedud ismi sevilen ve seven anlamına gelir. Kur’an-ı Kerim’de bazı ayetlerde bu isim yer almaktadır. Bazı âlimlerin söylediğine göre Ya Vedud ismi insanların sevgisini, muhabbetini ve duasını kazanmak için okunur.

Allahümme Ya Vedud anlamı ne demek?

Ya Vedüd Duası Türkçe Anlamı Allah’ım (c.c), bilerek veya bilmeyerek işlediğim günahlarımı bağışla. Allah’ım (c.c.), bana işlerin ve ahlakın en iyisini nasip et. Her şeyin en iyisini ancak sen nasip edersin, kötüsünden de ancak sen alıkoyarsın.

Ya Vedud günde kaç defa okunmalı?

El- Vedud zikri pazartesi günü erken saatte sabah namazından sonra 400 defa ” Ya Vedud, Ya Gafur Celle Celaluhü ” şeklinde okunduğunda tövbesi kabul olunur inşallah.

Ya Vedud ismi nasıl okunmalı?

Kalbinin nurlanmasını, iç huzura kavuşmayı amaçlayan kişiler El- Vedud esmasının zikrini her vakit namazından 20 defa çekmelidir. Her gün 270 defa ” Ya Vedud Celle Celalühü” tesbihi yapan kişi borçluysa borçlarından, yoksulsa da bu yoksulluktan kurtulur. Ya Vedüd Duası, dilek ve isteklerin gerçekleşmesi için okunur.

You might be interested:  Dildar Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Ya Allah Ya Vedud Ya Cami kaç gün okunmalı?

15 gün her gece okunursa.

Ya Beduh kaç kere okunur?

Sevdiğiniz kişinin mümkünse resminin üzerine eğer yoksa düşünerek gece 12 den sonra 1000 defa Ya vedud Ya beduh Ya Atuf Ya Allah esmalarını okuyup her 100 de sevdiğinizin anne ismiyle niyetinizi yaparsanız inşallah 1 hafta veya 11 gün içinde etkisini müşahade edeceksiniz. kaynak; el yazması Ya B

Ya Vedud hangi gün?

Zikir günü: Pazartesi, Ebced değer ve Zikir sayısı: 20’dir. Büyük ebced degeri 400′dür. Öğlen ezanına iki saat kala, ikindinin son vaktinde ve gece teheccüd vaktinde çekilir.

Ya Vedud Sultan kimdir?

İstanbul’un fethine ilişkin kaynaklarda adına sıkça rastlanan Yâ Vedûd Sultan ‘ın gerçek isminin Abdülvedûd olduğu, fetihten önce Buhara’dan geldiği ve Bizans İmparatorunun izniyle Ayasofya yakınına yerleştiği söyleniyor. Bir rivayete göre yüce bir veli; Yâ Vedûd ‘un İstanbul’un fethine katılmasını istemiş.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *