Efulim Ne Demek?(Çözünme)

İşte Efulim kelimesinin anlamı. Efulim kelimesi aşk ve sevgi anlamına gelmektedir. Daha sıcak ve samimi bir anlam ifade eden bu kelime, ‘sevgilim’, ‘sevdiğim’ anlamında cümleler içerisinde daha çok kullanılır. Kökeni eskiye dayanan bu kelime aşk ve sevgi üzerine farklı anlamlarda değerlendirilebilmektedir.

Karadeniz sevgili ne demek?

Bu kapsamda efulim kelimesinin anlamı “ sevgilim, sevdiğim, canım” manaları taşımaktadır. Özellikle Karadeniz dizilerinde kullanılan bu kelime diğer yöre insanları tarafından da oldukça sevilmiştir. Bu sayede efulim kelimesi Türkiye’nin her bölgesinde yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır.

Rumcada Efulim ne demek?

romeyika’da “kuşum” demektir ama sevgilim, sevdiğim anlamında kullanılır.

Efulim ne demek ekşi sözlük?

dogu karadeniz’de “sevgilim” anlamina gelen guzel kelime.

Mübreme ne demek?

sf. esk. Çok gerekli olan, kaçınılmaz, vazgeçilmez.

Efoli ne demek?

Efulim kelimesi aşk ve sevgi anlamına gelmektedir. Daha sıcak ve samimi bir anlam ifade eden bu kelime, ‘sevgilim’, ‘sevdiğim’ anlamında cümleler içerisinde daha çok kullanılır.

Karadeniz’de anneye ne denir?

Anaka: Çocuk dilinde anne, anneanneye seslenme sözü.

Meftun olmak ne demek TDK?

Türk Dil Kurumunca tutkun, gönül vermiş, vurgun anlamında kullanılan meftun kelimesi Arapça kökenlidir. Osmanlı döneminde sıklıkla kullanılan meftun kelimesi, aşk konsepti içerisinde kullanılır. Meftun nedir sorunun yanıtı genellikle tutku ve ele geçirmek kelimeleriyle birlikte düşünülebilir.

You might be interested:  Memleket Ne Demek? (Question)

Pulim ne demek Lazca da?

Seren Uzun’un Pulim şarkısı 35 milyon izlendi. Puli yunancada kuş anlamına gelir ve karadenizde de sevgi sözcüğü olarak kullanılıyor, yani pulim kuşum demektir. Aynı zamanda pul para anlamında kullanıldığı için pulim “benim param” anlamındada kullanılır ama şarkıda kuşum anlamındadır.

Lazca da Nayino ne demektir?

Nayino TDK kelime anlamı hakkında bilinmesi gerekenler. Nayino Lazca kökenli olarak bilinen ancak Rum kökeninden gelen bir kelimedir. Türkçe olarak karşılığına bakıldığında ise ‘sevdiğim, sevdiceğim’ şeklinde yer aldığı görülüyor.

Serendipçe ne deme?

Son yıllarda popüler olan ve özellikle gençler tarafından sık sık kullanılan serendipçe kelimesinin anlamı birçok kişi tarafından bulunuyor. Bu sözcük mutluluk getiren rastlantı ve hoş tesadüf demektir. Kişinin yeniden neşeli ve pozitif hissetmesini sağlayan olumlu gelişmeler serendipçe olarak nitelendirilir.

Efulim erkeklere denir mi?

Efulim kelimesi cinsiyet belirtmeyen bir sözcüktür. Sevgilim, sevdiğim, yarim, birtanem manasına gelmektedir. Dolayısıyla hem erkeklere hem de kadınlara bu sözcük ile hitap etmek mümkündür. Özellikle Rize, Artvin ve Trabzon dolaylarında bu kelime sıkça kullanılmaktadır.

Efulim Lazca mı?

Lazca bir kelime olan efulim Türkçede yarim, sevgilim anlamlarına karşılık gelir. Volkan Konak ve Sarp Apak’ın seslendirdiği bir şarkıdır.

Mübrem ne demek Osmanlıca?

mübrem / مبرم Kaçınılmaz olan. Vazgeçilmez olan. Acele yapılması lüzumlu bulunan. Elzem.

Kader i Mübrem ne demek?

” mübrem kader ” başlığındaki entrylerin metinlerinde arama yapar. ne yapılırsa yapılsın değişmeyecek kaderdir. bunun Allah’ın izniyle değişebileni ise muallak kader dir.

Müstacele nedir?

Acele yapılması lüzumlu olan, çabuk yapılması gereken. Osmanlıca’da yazılışı: müsta’cel. Acele.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *