Dobra Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Dobra insanım ne demek?

Aynı zamanda dobra olmak kelimesi de yine yaygın olarak Türkçede kullanılan sözcüklerden biridir. Bu kelime grubu açısından TDK, ‘Açık sözlülük olmak, iyi ve güzel olmak’ ifadeler üzerinden değişik yerlerde ve amaca uygun kullanılabilir. ”Hayatı boyunca her daim dobra bir insan oldu.”

Dobra dobra konuşmak ne demek?

Dobra dobra konuşmak ne demek? “Hiçbir şeyden çekinmeden, sözü eğip bükmeden, dosdoğru, açık açık konuşmak.”

Dobra ne demek Ekşi?

sözlük anlamı ”açık sözlü” olmasına rağmen günümüzde başka hal ve sözcükleri gizlemek için kullanılmakta.

Patavatsız ne demek?

Patavatsız, sonunun nereye varacağını düşünmeden hareket eden ya da konuşan kişi demektir.

Açık sözlü insan ne demek?

Açık sözlü deyimi, konuşurken gerçekleri söylemekten çekinmeyen ve her zaman dürüstlük yana olan demektir. Açık sözlü kişiler birisini laf olsun diye övmez ya da eleştirmez. Söylediği sözlerde abartı ya da çarpıtma yoktur. Birinci Anlamı: Ne gördüyse ya da ne biliyorsa her şeyi olduğu gibi anlatmaktan yana olan kimse.

Langoroz ne demek?

patavatsız insanlara verilen sıfat.

Dobra dobra söylemek ne demek?

Hiçbir şeyden çekinmeden, sözü eğip bükmeden, dosdoğru, açık açık konuşmak. ” Dobra dobra konuşan insanları severim.”

Nobran ne demek ekşi sözlük?

kibar olmayan, yani kaba, nezaketsiz, görgüsüz, “dan dun konuşan” ve kırıcı manalarında olmasını engelleyemediğim, eski bi kelimedir, ben kullanırım, her kullandığımda bir de açıklamak gerekir [yine oldu}. genç turkcell reklamında kullanılan, kulağa pek hoş gelmeyen kelime.

You might be interested:  Külfet Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Zorba olmak ne demek?

Zorba kime denir? Kendi gücünü daha zayıf kişileri incitmek ya da onları korkutmak için kullanan kişidir. Başka bir deyişle, zorbalığa başvuran, zorbaca davranışı uy- gulayan kişidir.

Net bir insan ne demek?

açık olmak, yalansız dolansız, haksız da olsan, hatalı da olsan dürüst olmaktır. ama ne yazık ki çoğu kişinin denemeye korktuğu ve başaramadığıdır. duygusal ilişki bazında değerlendirildiğinde, net olmak karşı tarafın hiç aklında değilseniz bile etkileyici bir yöntem olup olmazı olur yapabilen bir hüviyettedir.

Patavat nedir ne demek?

Patavat kelimesi TDK’ya göre, düzgün davranış anlamına sahiptir. Patavat Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Patavat kelimesi, güzel veya düzgün davranış anlamına sahip olan bir kelime çeşididir.

Patavatsız Türkçe mi?

Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan patavatsız kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Türk Dil Kurumu’na (TDK) göre farklı anlamları olan patavatsız kelimesi, Türkçe ‘de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir.

Patapatsiz ne demek?

1. Sözlerinin nereye varacağını düşünmeden saygısızca konuşan, davranışlarına dikkat etmeyen.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *