Deployment Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Deployment ne deme?

ing. savaş düzeni alma, yayılma, açılma, mevzilenme, konuşlanma, intikal.

Yazılımda deploy Nedir?

İngilizce “ deploy ” kelimesinin Türkçe karşılığı “harekete geçirmek, konuşlandırmak” anlamına gelir. Bilgisayar bilimlerinde bu anlam “yazılımı dağıtmak, yaymak, sahaya yerleştirmek” gibi anlamlara gelir.

Java Deployment nedir?

Java Deployment Toolkit’in (DT) işlevi nedir? Java DT, Java uygulamaları ve appletleri tarafından kullanıcının sistemine en uygun Java sürümünün alınmasını sağlamak amacıyla kullanılan son derece güçlü bir araçtır. Ayrıca yazılım geliştiriciler için bir JavaScript arabirimi de sağlar.

Instal ne demek?

Ingilizce-Türkçe Çeviri Geçişli Fiil tesis etmek, tesisat yapmak, kurmak. Geçişli Fiil (resmen bir işe/memuriyete/makama) yerleştirmek/oturtmak/atamak. to instal = install a new assistant. to instal = install a new judge.

Deploy çıkmak nedir?

yazılım dünyasında, yazılan kod ile bir ürün çıkarma anlamına gelen sözcüktür.

Web deploy ne demek?

Nedir? Web Deployment Tool basitçe web sitesnizi IIS üzerinde yüklemenizi, paketlemenizi ve yönetmenizi sağlayan IIS extension’ıdır. Visual Studio 2010’un one-click Publish özelliği ile entegre çalışabilir ve web uygulamalarınızı tek harekette uzak sunucuya gönderip yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Heroku CLI nedir?

Heroku, bir bulut bilişim (cloud computing) uygulama altyapısı servis sağlayıcısıdır. Platform as a Service (PaaS) olarak ifade edebileceğimiz Heroku, JavaScript, Ruby, Java, PHP, Python, Golang, Scala ve Clojure ile geliştirdiğimiz web tabanlı uygulamalarımızı internete taşımamızı (deploy, manage ve scale) sağlar.

Install Windows ne demek?

İngizilce’de “Yüklemek” anlamına gelir. Yazılım yayımcıları windows Installer ‘ı, yükleme veya kaldırma işleminin programlar arasında daha tutarlı olmasını sağlamak için kullanabilir.

You might be interested:  Lökosit Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Status ingilizce ne demek?

Ingilizce -Türkçe Çeviri İsim durum, hal, vaziyet, mevki, unvan. high status: yüksek mevki. durum.

Restore ne demektir?

Restore etmek kelimesinin sözlük anlamı yenilemek, düzeltmek ve bir yapıyı eski şekline getirmek demektir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *