Deforme Ne Demek?(Çözünme)

Deforme olmuş ne demek?

Biçimi, kalıbı bozulmak.

Deformeli nedir?

Deformeli nedir? Biçimi, kalıbı bozulmuş.

Deforme olmuş kap ne demek?

Deforme olmak, kalıbı bozulmuş anlamına sahip olan bir sözcüktür. Kalıbı veya şekli bozulmuş anlamında kullanılan bir kelime türüdür.

Defo ne demek TDK?

Defo, kumaşlarda, dikkatli bakıldığında görülebilen, değişik renk ve görünüşte olabilen dokuma ya da dikim hatası veya başka herhangi bir kusur, özür veya bozukluğa denir.

Tıpta deformasyon nedir?

DEFORMASYON: Şeklini bozma.

Rijit kadın ne demek?

Rijit kelimesinin Türk dil kurumunda iki tanımı vardır. İlki sert ya da katı davranış anlamındadır. İkincisi ise kuvvet veya moment etkisi altında şekil değiştirmeyen, formunu koruyan anlamındadır.

Iskonto ne demek TDK?

Bazı örneklerde görülen “iskonta” gibi yazımlar ise imla hatasıdır. Türk Dil Kurumu’na göre kelimenin doğru yazımı ” iskonto “dur. İSKONTO NE DEMEK? TDK sözlüğüne göre dilimizdeki karşılığı “indirim” olan iskonto kelimesi, İtalyanca kökenlidir.

Mesleki deforme ne demek?

Bir kişinin uzun bir zaman boyunca sürdürmekte olduğu mesleğinin, hayatını olumsuz yönde etkilemesine mesleki deformasyon denir. Orijinal dilinde ”deformation” şeklinde yazılan sözcük, aynı zamanda kötüye gitmek ve olumsuz yönde değişmek gibi anlamlara da gelir.

Etajer ne demek TDK?

Etajer, dilimize fransızcadan (étagère) geçmiş, içinde rafları olan, kolayca taşınabilir bir tür dolaptır. Düzen seven insanların genelde tercih ettiği bu dolap türü ile evinizin dekorasyonunda bir tarz oluşturabilir, kullanım kolaylığı ile rahatça taşıyabilirsiniz.

You might be interested:  Hırrım Ne Demek?(En iyi çözüm)

Kap a bildirmek ne demek?

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP), sermaye piyasası ve Borsa mevzuatı uyarınca kamuya açıklanması gerekli bildirimlerin elektronik imzalı olarak iletildiği ve kamuya duyurulduğu elektronik sistemdir.

Hisseye kap gelmesi ne demek?

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) ‘Kamuyu Aydınlatma Platformu Tebliğ’i kapsamında, kamuya açıklanacak her türlü bilgi ve belgenin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) gönderilmesi gerekmektedir.

Kap kıyafet ne demek?

Kap kadınların giydiği kolsuz üstlük elbiseye denir. Kap son dönemlerde yaygın olarak kullanılan dış giyim ürünlerinden birisidir. Kap diz altına kadar olan ve ince kumaşlardan üretilen ince yazlık dış giyim ürünleridir. Kaplar düğmeli veya fermuarlı olarak tasarlanmaktadır.

Defol git demek ne demek?

siktir git ‘in ince hali.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *