Dangalak Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Dangalak kime denir?

İnceliksiz, iyi eğitim görmemiş, kaba kimse.

Zibidi Türkçe anlamı nedir?

Zibidi sözcüğünün TDK anlamı, zamansız davranışlar yana kimsedir. Yersiz ve zamansız yapılan tüm davranışlar sergileyen kimselere zibidi sözcüğü kullanılır.

Patavatsız ne demek?

Patavatsız, sonunun nereye varacağını düşünmeden hareket eden ya da konuşan kişi demektir.

Manyak ne anlama gelir?

Manyak kelimesi Türkçe’de “saplantılı, deli” anlamına gelir. Fransızca maniaque “saplantılı, deli” sözcüğünden alıntıdır.

Dangalak hakaret mi?

“ Dangalak ‘ın sözlük anlamı ‘akılsız, düşüncesiz kimse’ demektir. Ali Püsküllüoğlu’nun mayıs 2007 basım tarihli Türkçe Sözlüğü’nde dangalak ‘düşüncesiz, budala, akıl yoksunu, hödük’ olarak tanımlanmıştır. Sözlük anlamı ne olursa olsun bu sözcük halk arasında hakaret amacıyla kullanılmaktadır

Ayakkabı çekeceğine neden kerata denir?

Keratanın kelime anlamı boynuzdur. Eski çağlarda hem ucuz hem de dayanıklı olduğu için ayakkabılar boynuzdan yapılırdı. Bu nedenle ayakkabı çekeceği olarak kullanılan gereçlere de kerata denmektedir.

Keko ne demek?

Keko kelimesi Türkçe’de “ağabey (hitap şekli)” anlamına gelir. Kürtçe (Kurmanci) keko “ağabey (hitap şekli)” sözcüğünden alıntıdır. Keko kelimesi tarihte bilinen ilk kez “aptal, bön” c (1968): Keko ‘lar Keko ‘lar (kardeşler kardeşler) durun.. eserinde yer almıştır.

Zibidi kimlere denir?

Zibidi sözcüğü bazı kişiler için kullanılan bir sözcüktür. Zibidi sözcüğünün TDK anlamı, zamansız davranışlar yana kimsedir. Yersiz ve zamansız yapılan tüm davranışlar sergileyen kimselere zibidi sözcüğü kullanılır. Zibidi Kime Denir?

You might be interested:  Dalkavuk Ne Demek? (Correct answer)

Zibidi ne demek ekşi sözlük?

davranışları ve takındığı tavırlar yüzünden sağduyulu kişiler nezdinde kendisini küçük düşürdüğünü ve gülünç kıldığını temyîz edemeyecek kadar idrâk ve görgü yoksunu ya da nefsine mağlûb olan kimseye zibidi denir.

Dobralik ne demek?

Özellikle dobralık kelimesi TDK açısından ele alındığında, ‘Açık sözlük ya da iyilik ve güzellik’ şeklinde karşılık bulunmaktadır. Bu kelime grubu açısından TDK, ‘Açık sözlülük olmak, iyi ve güzel olmak’ ifadeler üzerinden değişik yerlerde ve amaca uygun kullanılabilir.

Patavatsız Türkçe mi?

Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan patavatsız kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Türk Dil Kurumu’na (TDK) göre farklı anlamları olan patavatsız kelimesi, Türkçe ‘de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir.

Patapatsiz ne demek?

1. Sözlerinin nereye varacağını düşünmeden saygısızca konuşan, davranışlarına dikkat etmeyen.

Manyak argo mu?

tüne’ gibi asla telafuz edilmemesi gereken çirkin ifadelerin biplenmeden verildiği ve bunun yanı sıra sürekli olarak, ‘salak, manyak, ulan’ gibi argo kelimelerin kullanıldığı belirlendi.

Serser nedir?

serseri / serserî / سرسری Başıboş, işsiz güçsüz, söz dinlemez, düzene uymaz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *