Common Interface Ne Demek?

Common Interface Samsung ne demek?

Uydu alıcısı kullanıcılarının, dijital platformların abonelik gerektiren yayınlarını tek bir uydu alıcısı ile seyredebilmeleri için geliştirilen teknolojiye Common Interface denilmektedir. Dijital platformların yayınlarını alabilmek için abonelik kartı ve uydu alıcısının birbirleri ile uyumlu olmaları gerekmektedir.

Interface tv nedir?

modül kart yuvası CI (Common Interface ) tanımından da anlayacağınız üzere Digitürk, D-Smart gibi özel yayın kuruluşlarının, kendi yayınlarına özel olarak sundukları kaliteli ve birbirinden farklı birçok kanalı izlemenizi sağlayan teknolojidir.

CI+ özelliği nedir?

Common Interface ( CI +); Abonelik gerektiren digital platformları ayrıca bir alıcı kutusu gerekmeden, abonelik kartınızı kullanarak izlemenizi sağlayan bir arayüzdür.

Tv’de cl nedir?

CI-modüller belirli bir kodlama sistemini çözmek (dekode etmek) için kullanılır. Bir Irdeto-CI ile, sadece Irdeto kod sistemi çözülür. Şöyle bir örnek verelim, eğer bir yayıncı Seca kod sistemini kullanıyorsa ve şifrelenmemiş bir sinyal gönderirse ve uydu alıcınız seca kod sistemini çözebiliyorsa görüntü alırsınız.

Samsung 3709 001791 konektör kart yuvası ne işe yarar?

Ürün Açıklaması Bu konforlu Samsung Connector ile bir CI+ veya CI modülü, örneğin ORF kartı için Irdeto, uyumlu Samsung TV cihazıyla bağlanabilir. Bu şekilde başka ek cihazlar olmadan ORF ve ayrıca farklı programlar şifreleme ile alınabilir. Fonksiyon, TV cihazına entegre olan alıcı üzerinden gerçekleşir.

Interface Module nedir?

İnterface modulü birincil güvenlik devresi olarak kullanım için izole edilmiş güvenlik çıkışları sağlar ( örneğin bir güvenlik ışık bariyeri veya güvenlik kontrol modülü ) solid state veya kuru kontak çıkışlıdır ve harici devre izleme ( EDM; kontaktör monitöring ) yeteneğine sahiptir.

You might be interested:  Grade Ne Demek?(Çözüm bulundu)

LG CI Modülü nereden alınır?

CI modülü nerede? CI modülü televizyonunuzun arka ya da yan kısmında, kabloları bağladığınız panelde yer almaktadır. Kredi kartına benzeyen bir kartın takılı olduğu yerdir. Dikey menülü bir televizyonunuz varsa televizyonunuzun Menü tuşuna basın.

HBB ne demek?

HBB (Has Bilgi Birikim), 1992-2000 yılları arasında yayın yapmış İstanbul merkezli bir Türk televizyon kanalıdır.

Digiturk Modül nedir?

Akıllı televizyonlarda bulunan CI+ modülü yardımı ile normalde ek uydu alıcı sayesinde yapılabilen Digiturk yayınlarını alabilme, ek bir aksesuar ile sağlanabiliyor. Bu özelliği kullanabilmek için televizyonun uyumlu olması ve CI+ yuvasının bulunması gerekiyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *