Cimcime Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Cimcime neye denir?

Cimcime kelimesinin anlamı küçük ve sevimli demektir. Küçük ve sevimli çocukları veya kadınları tarif etmek için cimcime kelimesi sık sık kullanılıyor. Ayrıca cimcime küçük ve tatlı bir karpuz türünün ismi olarak da biliniyor.

Cadı ne anlama gelmektedir?

cadı a. 1. Geceleri dolaşarak insanlara kötülük ettiğine inanılan hortlak. Kötülük yaparak başkalarına zarar veren kadın: “Uzaktan bakıldığında, asabi ve çirkin bir cadıyı andırıyordu.” -A.

Bir kıza zilli demek ne anlama gelir?

Ülkemizde genel olarak argo ve kötü kelime olarak kullanılan zilli kelimesi, şirret ve geveze olan kişi ya da kişiler anlamını taşımaktadır. Daha çok kötü niyetli olan ya da kötü yolda olan kadınlar için kullanımı olan zilli kelimesinin kökeni Farsçadır.

Çitlembik olmak ne demek?

Çitlembik gibi: (deyiminin anlamı) Ufak tefek, esmer ve sevimli (kız).

Cadaloz kimlere denir?

Cadaloz kimlere denir? * Çok konuşan, huysuz ve şirret (kadın, kocakarı).

Cimcime ne demek ekşi sözlük?

tabanı paçavradan, koncu örme bir tür ayakkabıdır, ayrıca ufak tefek, sevimli ve güzel (kız, kadın) lerin lakabıdır.

Hortlak anlamı nedir?

Hortlak, Türk halk kültüründe mezardan çıkarak insanları korkuttuğuna inanılan yaratık. Ölen bir kişinin, mezarından çıkıp dolaşmasına “hortlaklık”, bunu yapana ise ” hortlak ” denir. Hortlak çoğunlukla yaşlı kimselerden olur.

You might be interested:  Tinder Ne Demek?(Çözünme)

Wicca inancı nedir?

Vika (İng. Wicca ), kendi içinde çeşitli kollara ayrılan, doğa tabanlı, dogmatik olmayan çağdaş bir pagan dinidir. Vika, duoteistik Tanrı ve Tanrıça inancı olarak tanımlanır. Bu Tanrı ve Tanrıça genellikle daha büyük bir panteist İlahın farklı tezahürleri olarak görülür.

Büyü ne anlama gelir?

Büyü veya sihir, insanların doğaüstü, paranormal veya mistik yöntemlerle doğal dünyayı (olayları, nesneleri, insanları) etkileyebildiğini öne süren uygulamalar ve bunların çevresinde oluşturulan kültürel sistem.

Yallı ne anlama gelir?

YALLI: Sırtlan veya ‘di kadın anlamında bazı yörelerimizde de kullanılan bu tabir, Kars yöresinde bir sıra oyunu adıdır.

Argoda Pakize ne demek?

İlk anlamı: Hiç kimse hakkında kötülük düşünmeyen, temiz ve günahsız kimse.

Lazca Puli ne demek?

Seren Uzun’un Pulim şarkısı 35 milyon izlendi. Puli yunancada kuş anlamına gelir ve karadenizde de sevgi sözcüğü olarak kullanılıyor, yani pulim kuşum demektir. Aynı zamanda pul para anlamında kullanıldığı için pulim “benim param” anlamındada kullanılır ama şarkıda kuşum anlamındadır.

Çitlembik gibi kimlere denir?

Çitlembik gibi: (deyiminin anlamı) Ufak tefek, esmer ve sevimli (kız).

Çitlembik neye faydası var?

Karın ağrılarını azaltıyor, mideyi rahatlatıcı bir etki gösteriyor. İştah açıcı özellikler gösterdiğinden kilo almak isteyenlere yardımcı oluyor. Bir türlü bitmek bilmeyen öksürüğün kesilmesini sağlıyor. Ölçülü bir şekilde kullanıldığında böbreklerin sağlıkla çalışmasına destek olduğu biliniyor.

Menengiç meyvesi ne zaman toplanır?

Cezayir, Fas ve Tunus gibi Afrika ülkelerinde de yetiştirilen menengiç, sonbahar mevsiminde toplanır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *