Bremin Ne Demek?(Çözünme)

kürtçe’de kardeşim anlamına gelen sözcük. eriller için kullanılır. nerede bir kürtçü, devlet düşmanı, pkk yandaşı varsa istisnasız aralarında bir kod gibi kullandıkları kardeş-im anlamına gelen kelime.

Bıremın kürtçe ne demek?

Kürtçe dilemîn kelimesi Türkçe gönlüm anlamına gelmektedir.

Delalamin kürtçe ne demek?

Delalamın = Değerlim Çavreşamın = Kara Gözlüm Şerinamın = Tatlım Xezalamın = Ceylanım Dilemın = Kalbim, Gönlüm Kaderamın = Kaderim Rehinya Çavemin = Gözümün Nuru Hasrateamın= Hasretim Hebunamın = Varlığım Behna dilemin = Nefesim Şahiya dilemin = Kalbimin dermanı Birinamın = Yaram Birina dilemın = Kalp yaram Jinamın =

Birçime ne demek?

Kürtçe bir ifade olan “Ez bırçime” ne demek? Facebook, tiktok, youtube ve daha birçok içeriğe konu olan aynı zamanda Kürtçe’de günlük hayatta sıkça kullanılan bir ifade olan “Ez bırçime ” “Ben açım veya karnım aç” demektir.

Çitki ne demek?

Türk Dil Kurumuna göre çıtki kelimesinin anlamı ölen kişilerin çene kısımlarının bağlanmasında kullanılan bağa verilen isimdir.

Ay Dılemın ne demek türkçe?

İçinde ‘ Ay dilemin ‘ geçen Türkçe ve Kürtçe örnek cümleler PAYLAŞ: Kürtçe ay dilemîn kelimesi Türkçe ah gönlüm (oy yüreğim) anlamına gelmektedir.

Ciğeramın ne demek?

kürtçe. yaşlıların çocuklarına, sevdiklerine, gençlere söyledikleri inceliği, ağırlığı ve samimiyeti olan dokunaklı bir söz. bilhassa dersim’de sıklıkla kullanılmakta.

Evindaramın ne demek?

Türkçe’de aşkım, sevgilim kelimeleri Kürtçe’de “evinamın, eşkamın, evindaramın ” demektir.

You might be interested:  Ihram Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Zazaca Delal ne demek?

Zazaca Sözlük » delal. delal is. d.nfsaygıdeğer; değerli; sevgiliDostê mın’ê delali, şıma xeyr amey! “Sevgili dostlarım, hoş geldiniz! “

Kürtçe Delalo ne demek?

Türkçe sözcük, Ad halinde (halk ağzı) tellal anlamına gelir. Kürtçe sözcük, Ön ad halinde güzel anlamına gelir. Kürtçe dilinden alınan delal kelimesi delalî anlamındadır.

Kürtçede Ez Bircime ne demek?

kürtçe: ben açım.

KUZI Keri ne?

kürtçe “eşeğin amı” manasına gelir. ayrıca gündelik hayatta, hoş olmayan durumları anlatmak için kullanılır. misal: “dün gece çok içtim, baya kuzi keri oldum” gibi.

Kürtçe Ez tenim ne demek?

” ez tenım ” başlığındaki entrylerin metinlerinde arama yapar. Kürtçe ‘seni s*kerim’ anlamına gelen cümledir.

Çavani bre mın ne demek?

Kürtçe Çavani / Çawa yî ifadesinin Türkçe Karşılığı Nasılsın demektir. Sevdiklerimizi gördüğümüzde onların durumları sorarız. Onun Kürtçe hal ve hatrını, durumunu sormak istiyoruz. Türkçe nasılsın, iyi misin, ne yapıyorsun gibi soruların Kürtçe çevirisi

Mıgo ne demek Türkçe?

anlamı ise “dedim ki” demektir. şu popüler kültür şarkılarından birinde gördüm şöyle diyor, eğlenceli aslında:) sonuç olarak yanlış yazılmıştır. ” migo ” teleffuz şeklidir, “min got” ise doğru yazılışıdır.

Kürtçe O ne demek?

“ Tu ” sen demektir ve “Çû” ile birleşince “Gittin mi?” anlamını taşır fakat öznesiz değil, öznesiyle… Dolayısıyla anadili Kürtçe olan insanlar Türkçe soru cümlesi kurduklarında gerekmeyen özneyi de kullanır, soru eki “mı-mi” leri zaten hiç hatırlamazlar. Soru işareti soru eki yerine geçer Kürtçede.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *