Billur Ne Demek?(En iyi çözüm)

Billur hayvanın neresi?

Billur erkek küçük ve büyükbaş hayvanların yumurtalıklarının, kesim sonrası temizlendikten sonra pişirilmeye hazır, kasaplık hale getirilmiş şekline verilen isimdir. Sakatatçılarda satılır. Beyaz renkli, yumuşak dokulu, kaygan ve ıslak bir görüntüsü vardır. Üzeri ince saydam bir zarla kaplıdır.

Billur halk dilinde ne demek?

– Halk ağzında kullanılan koç yumurtası. – Bir sıfat olarak kullanılan duru, temiz ve akıcı.

Bilûr ne demek?

– Duru, temiz ve akıcı olarak geçmektedir. Billur kelimesi oldukça sık kullanılan kelimeler arasındadır. Kesme cam, kristal anlamına da gelmektedir.

Billur gibi kız ne demek?

Billur gibi kız ne demek? Billur kız çocukları için uygun bir isimdir. Duru ve berrak anlamlarına geliyor. Temiz yapılı kişileri ifade etmek için bu kelime sık sık kullanılıyor.

Inek Taşağına ne denir?

hangi yöreler oldugunu söyleyip onları ifşa etmicem ama bazı yörelerde billur da denir buna,yenir pekala ve kıymetlilere yedirilir. Taşşak kebabı olarak bilinen yemeğe ismini verek koç testisleri.

Dana billur ne kadar?

dana yumurtalığı. halk arasında dana taşşağı da denmektedir. kg’ı migros’ta 15,95 tl’den satılmaktadır.

Koç taşağı Yemeği nasıl yapılır?

Koç yumurtasının çok çeşitli pişirme yöntemleri vardır. Bunların başta geleni ise ızgaradır. Koç yumurtası üstündeki zarı soyulup yıkandıktan ve kurulandıktan sonra ince dilimler halinde kesilerek kekik, pul biber ve zeytinyağıyla marine edilerek ızgarada pişirilirler.

You might be interested:  Kelime Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Durudur ne demek?

Duru sözlük anlamı olarak, saf, berrak, temiz, bulutsuz gökyüzü, bulanık olmayan, pürüzsüz ten, karışık olmayan dil anlamlarına gelmektedir. İsim anlamı ile duru, temiz olan, berrak, saf anlamlarında kullanılmaktadır.

Bulmacada Billur ne demek?

Billur:KRİSTAL-KALSİT.

Billur kelimesinin kökü nedir?

Arapça billawr veya billūr بلّور “kristal” sözcüğünden alıntıdır. (NOT: Arapça sözcük Farsça aynı anlama gelen bīlūr بيلور sözcüğü ile eş kökenlidir. ) Bu sözcük Aramice/Süryanice blūrā בלורא “a.a. ” sözcüğünden alıntıdır.

Billur bardak ne demek?

2. Billûrdan yapılmış, kristal: “Billûrî bardak.” 3. Billûr gibi, çok parlak.

Billur ne demek ekşi sözlük?

kristalden yapılmış olan, eşya, bardak falan “duru, temiz” kelimelerine alternatif olarak da kullanılır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *