Bilateral Ne Demek?(Çözülmüş)

Bilateral kelimesi, iki taraflı, ikiyüzlü anlamlarında kullanımı söz konusu olan bir kelimedir. Aynı zamanda her iki tarafa ait olan, iki taraflı anlamında kullanılan bir kelimedir.

Tıp dilinde bilateral ne demek?

BİLATERAL: Her iki tarafa ait olan, iki taraflı.

Unilateral ve bilateral ne demek?

Unilateral vestibüler hipofonksiyon hastalarda tek taraflı tutulum olmakta, sersemlik hissi, vertigo, görsel bozukluk, bulantı ve denge kaybı görülmektedir. Bilateral vestibüler hipofonksiyon ise hastaların her iki iç kulaktaki denge organının hasarı sonucunda ortaya çıkan denge bozukluğu ile karakterizedir.

Bilateral çalışma nedir?

Hareketlerimizin çoğu çift taraflıdır. Tıpta çift taraflılık bilateral terimi ile ifade edilir. Yürürken sağ ve sol bacağımız beraber uyum içinde çalışmalıdır. Kollarımız da çoğunlukla çift taraflı hareket eder.

Iki taraflı bilateral ne demek?

Bilateral kelimesi, iki taraflı, ikiyüzlü anlamlarında kullanımı söz konusu olan bir kelimedir. Aynı zamanda her iki tarafa ait olan, iki taraflı anlamında kullanılan bir kelimedir.

Bilateral ne demek biyoloji?

Bilateral simetri: Vücudun tam ortasından geçen bir düzlemin, vücudu iki eş yarıya (sağ ve sol) ayırdığı simetri tipi. Örneğin; halkalı solucanlarda ve yassı solucanlarda görülür.

Unilateral ne demek Anatomi?

Vücudun bir tarafını tutan; bir tarafta oluşan;tek taraflı; ünilateral.

Tıpta tek taraf ne demek?

Unilateral: Tek taraflı, vücudun bir tarafında. Örneğin, unilateral parezi hemiparezidir, yani tek taraflı felçtir.

You might be interested:  Short Ne Demek?(En iyi çözüm)

Latince tek taraflı ne demek?

Unilateral terimi, tıp dilinde kullanılan Latince bir kelimedir. Unilateral teriminin tıbbi anlamı; a. Tek taraflı.

Bilateral beceri ne demek?

Bilateral (ikili) koordinasyon, vücudun her iki tarafını aynı anda kontrollü ve organize bir şekilde kullanma yeteneğidir. Sonunda her iki elini farklı hareketlerle aynı anda kullanabilme gibi üst düzey becerileri elde ederler.

Unilateral egzersiz nedir?

Unilateral egzersizler: Bir seferde vücudunuzun bir tarafını çalıştırmayı sağlayan egzersizlerdir. Bu sistem iki tarafada ayrı ayrı odaklanmamızı sağlayarak olası kuvvet farklarını önlemeyi hedefler. Örn: Dumbbell veya kablo ile tek taraflı yapılabilecek egzersizlerden, one arm cable row, one arm dumbbell curl vb.

Çift taraflı ne demek?

Yanı ve yönü olan, yanlı. Herhangi bir yöreden olan. Partial.

Her iki taraf ne demek?

İstekleri, düşünceleri karşıt olan iki kişiden veya iki topluluktan her biri.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *