Basic Ne Demek?(En iyi çözüm)

Basic; ana, temel, esas ve basit anlamına gelmektedir. Modadaki yeri de temel, esas ve basit anlamlarından esinlenerek oluşturulmuştur. Yani basic kıyafetlerin modası kolay kolay geçmez, çok kolay kombinlenebilir, modanın temel parçalarından biridir demek doğru olur.

Basic giyim tarzı nedir?

Basic; ana, temel, basit ve esas anlamına gelmekte. Modadaki yeri de tam olarak bu anlamda oluşmuştur. Basic kıyafetlerin modası kolay kolay geçmez ve çok kolay kombinlenebilir. Dört mevsim yaz-kış evde, sokakta, her kıyafetle kolayca kombinlenebilir.

Basic slim fit ne demek?

Slim Fit “dar kesim” anlamına gelmektedir. Giyildiğinde vücudunuza oturan üst bedenlerde bel ve kol kısmı, pantolonlarda kalça ve baldır kısmını saran kıyafetler slim fit kıyafetlerdir.

Basic parça ne demek?

Hiçbir zaman bitmeyecek, tükenmeyecek, sıkılınmayacak bir parçadır. “Beyaz gömlek sevmiyorum.” veya “Beyaz gömleğimi neyle kombinleyeceğimi bilmiyorum.” gibi ifadeler duymazsınız. Genelde “Beyaz gömlek bulmam lazım.” diyenleri duyarsınız. Bu da onun gerçekten kombinlemesi kolay, basic bir parça olduğunun kanıtıdır.

Casual gömlek ne demek?

Kelime anlamı günlük olan casual, giyimde karşımıza business casual ve smart casual olarak çıkmaktadır. Günün stresinde, koşuşturmasında ve yoğunluğunda hem kendinizi rahat hissetmenizi hem de şık görünmenizi sağlayacak parçaları bir araya getirerek oluşturulan giyim tarzına casual giyim denilmektedir.

Basic t shirt ne demek?

1) Basic Nedir? Basic; ana, temel, esas ve basit anlamına gelmektedir. Modadaki yeri de temel, esas ve basit anlamlarından esinlenerek oluşturulmuştur. Yani basic kıyafetlerin modası kolay kolay geçmez, çok kolay kombinlenebilir, modanın temel parçalarından biridir demek doğru olur.

You might be interested:  Drop Ne Demek? (Correct answer)

Slim fit kesim ne demek?

Vücudu sara kıyafetler slim fit olarak adlandırılmaktadır. Bu ifade aslında dar kalıp anlamına gelir. Bu tarz kıyafetlerde kol, basen, kalça, bacak ve bel kısımları kıyafet ile sarılmaktadır.

Modern fit kalıp ne demek?

Tchibo ” Modern Fit ” hafif daraltılmış bel kısmı, dar sırt ve kol kısmı ile ön plandadır. Normal beden yapısında olanlar için ideal olan ” Modern Fit ” aynı zamanda kullanım rahatlığı sunar.

Erkek casual ne demek?

Resmi olmayan, gündelik, rahat, giyim dediğimiz ve bunun belli bir şıklıkta olmasını ifade eder. Günlük kullandığınız giysileri detaylandırarak ve kombin renkleri bir araya getirerek şık Casual tarzını yakalamak hiç de zor değildir. Yani takım elbise, kravat, vs. olmadan şık olmayı sağlamaktır.

Casual ne anlama gelir?

Casual kelimesi Türkçe’de “1. tesadüfi, gelişigüzel, 2. gayrıresmi, düzen dışı” anlamına gelir. İngilizce casual “1. tesadüfi, gelişigüzel, 2. gayrıresmi, düzen dışı” sözcüğünden alıntıdır. Latince sözcük Latince cadere, cas- “düşmek” fiilinden türetilmiştir.

Spor casual ne demek?

Sportif Casual Tarzı: Sokak tarzına yakın olan bu tarzda daha çok hacimli yelekler, spor ayakkabıları, triko ve şapkalar yer almaktadır. Şık Casual Tarzı: Görkemli, lüks kumaşların zahmetsizce bir araya getirilerek oluşturulan giyim tarzıdır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *