Balenli Sütyen Ne Demek?(Çözünme)

Sütyende balenli Balensiz ne demek?

Sütyenlerin alt kısmında bulunan kumaşın iç kısmına gizlenen demir ya da sert plastikten üretilmiş olan yay şeklinde tellere balen adı verilmektedir. Sütyenin iç kısmında bu tellerden ( balen ) olmayan sütyenlere balensiz sütyen adı verilemtektedir.

Balenli kaplı sütyen ne demek?

Balenli sütyen dediğimiz aslında sütyenin alt tarafına dikilerek tutturulmuş olan ve nispeten sert sayılan bir teldir. Balenli sütyenlerin en büyük avantajı göğüsü toparlayıp desteklemesidir. Bu yüzden özellikle büyük göğüslüyseniz balenli sütyenle daha rahat edebilirsiniz.

Push up sütyen ne demek?

Göğüsleri büyük göstermek için en az maliyetli ve en pratik yöntemlerden biri Push Up sütyen kullanmaktır. Sütyenin alt ve yan kısımlarında bulunan dolgu, göğsü sıkıştırarak yukarı doğru kaldırır. Kaldırma özelliği nedeniyle dolgulu, destekli yada push up sütyen olarak da bilinir.

Sütyende desteksiz ne demek?

Destekli ve desteksiz sütyenler arasında en büyük fark, sütyen dizaynı olarak ifade edilmektedir. Desteksiz sütyenler, hiçbir özelliğe sahip olmayan ve boş cup olarak nitelendirilen sütyen çeşididir. Destekli sütyenlerde ise cup kısmında özel süngerler kullanılmakta ve alt kısmında bir kabarıklık oluşturulmaktadır.

Sütyende C ne demek?

Sütyen Ölçüsünde C Cup ne demek? Göğüs çevrenizi ve bedeninizi ölçtükten sonra, göğüs çevrenizin karşılığına gelen cm cinsinden rakamı bulun. Örneğin sütyen bedeniniz 85 ve göğüs ölçünüz 100 ise, cup bedeniniz C ‘dir.

You might be interested:  Nahif Ne Demek?(Çözülmüş)

Emzirme sütyeni balenli mi Balensiz mi?

Emzirme sütyenleri balensiz olduğu için son derece rahattır. Göğüslerinizi balen olmadan destekler. Emzirme sürecinde göğsünüzün en ağrılı ve yıpranan bölgesi meme ucudur. Emzirme sütyenlerinin içinde bu bölgeyi rahat tutmak sütyenin iç bölümü veya tamamı pamuklu kumaş ile kaplıdır.

Lotus sütyen ne demek?

Penti Lotus Premium Sütyen rahatlığı ve şıklığı bir arada sunan eşsiz bir iç çamaşırıdır. Dolgusuz olmasına rağmen lifting etkisi ile göğüslerinizi dik tutar. Göğüslerinizi mükemmel şekilde toparlar ve hafifliğiyle üstün rahatlık sağlar. Siyah rengi diğer iç çamaşırlarınızla kombinlemeye imkan sunar.

Bralet sütyen ne demek?

Bralet sütyen, teni rahatsız etmeyen yumuşak kumaş veya dantelden üretilen bir iç giyimdir. Sünger ve sütyen demiri kullanılmadığı için batmaz, terletmez, alerji yapmaz ve koku yapmaz. Dilediğiniz renk, model ve kumaş türünde üretilmekte ve geniş bir fiyat yelpazesi ile satışa sunulur.

Full Cup ne demek?

Full cup sütyen Göğüslerin tamamını kaplayarak ekstra kayış desteği de sunuyor. Eğer büyük göğüslere sahipsen tercih edebileceğin en uygun modellerden biri.

Balkon sütyen ne demek?

Yarım cup sütyenlerin kesimiyle aynı olan balkonet sütyen modelleri, göğsün yarısını ortaya çıkaracak şekilde tasarlanmıştır. Alt kısımda göğüsleri merkeze doğru değil de yukarı doğru iten bir yapısı vardır. Özellikle orta boy göğüslü kadınlar için destekleyici ve ideal bir seçenektir.

Push up sütyen hangi beden alınmalı?

Destekli Sütyen Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Her sütyen modelinde olduğu gibi, destekli sütyenlerde de doğru bedeni tercih etmek önemlidir. Bu sütyenlerde doğru beden; normal sütyen bedeninizden 1 beden daha büyük olarak kabul edilir.

Hangi sütyen küçük gösterir?

Göğüsleri küçük gösteren sütyende olması gereken en temel özellik minimizer etkili olmasıdır. Adı üzerinde minimizer sütyenler, göğüslerin bir bedene kadar daha küçük görünmesine yardımcı olur. Minimizer modeller dışında toparlayıcı etkili sütyenler de göğüslerin küçük görünmesinde etkisi olan modellerdendir.

You might be interested:  Emosyonel Ne Demek?(Çözülmüş)

Desteksiz sütyen neden kullanılır?

Memelerinin arası geniş olan kadınlar destekli, normalden daha dar olan kadınlar ise desteksiz sütyen tercih ettiklerinde göğüs bölgesinin daha zarif durduğu bilinmektedir. Destekli sütyenler, meme araları geniş olan kadınlar için o genişliği biraz da olsa kapatmak amacıyla da kullanılmaktadır.

Dolgusuz sütyen ne işe yarar?

Sutyende desteği dolgu değil, askılar ve balen sağlar. Yumuşak dolgulular da destek olma işini rahatlıkla görür yani kocaman destekleri göğüslerinizde taşımak zorunda değilsiniz.

Desteksiz sütyen sarkma yapar mı?

Destekli sütyenler sizi rahatsız ediyor bu sebeple de rahatlığı yüzünden desteksiz sütyenler tercih ediyorsanız bu durum da göğüslerinizin hızla sarkmasına sebep oluyor. Bu yüzden desteksiz sütyen kullanma alışkanlığınız varsa derhal terketmeniz gerekiyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *