Balenli Ne Demek? (Question)

Sütyenlerin göğüs altını çevreleyerek daha dik ve toplu görünmesini sağlayan, kumaş içine yerleştirilerek vücuda zarar vermesi engellenen, yarım daire şeklindeki demir yada plastik çubuklara balen adı verilmektedir.

Sütyende balenli Balensiz ne demek?

Sütyenlerin alt kısmında bulunan kumaşın iç kısmına gizlenen demir ya da sert plastikten üretilmiş olan yay şeklinde tellere balen adı verilmektedir. Sütyenin iç kısmında bu tellerden ( balen ) olmayan sütyenlere balensiz sütyen adı verilemtektedir.

Push up sütyen ne demek?

Göğüsleri büyük göstermek için en az maliyetli ve en pratik yöntemlerden biri Push Up sütyen kullanmaktır. Sütyenin alt ve yan kısımlarında bulunan dolgu, göğsü sıkıştırarak yukarı doğru kaldırır. Kaldırma özelliği nedeniyle dolgulu, destekli yada push up sütyen olarak da bilinir.

Balen destek ne demek?

Balenli sütyen dediğimiz aslında sütyenin alt tarafına dikilerek tutturulmuş olan ve nispeten sert sayılan bir teldir. Balenli sütyenlerin en büyük avantajı göğüsü toparlayıp desteklemesidir. Bu yüzden özellikle büyük göğüslüyseniz balenli sütyenle daha rahat edebilirsiniz.

Balens ne demek?

Balen giysiyi destekleyen plastik, metal gibi malzemelerden üretilen ince tellere denir. Balen denilen malzeme, bazı sütyenlerin alt kısmına yerleştirilen, kumaşın içine gizlenen demir veya plastikten üretilmiş tellerdir.

Sütyende C ne demek?

Sütyen Ölçüsünde C Cup ne demek? Göğüs çevrenizi ve bedeninizi ölçtükten sonra, göğüs çevrenizin karşılığına gelen cm cinsinden rakamı bulun. Örneğin sütyen bedeniniz 85 ve göğüs ölçünüz 100 ise, cup bedeniniz C ‘dir.

You might be interested:  Jigolo Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Kuplu sütyen ne demek?

Sütyen ölçüsü her zaman iki parçadan oluşur: Göğüs altı çevresi ve göğüs ölçüleri. Göğüs altı çevresi santimetre cinsinden ölçülür. Bu ölçü sütyen ölçülerinden birini verir ve beşerli olarak kısaltılır. Harfler ise kup olarak adlandırılan göğüs büyüklüğünü belirler.

Balenli destekli sütyen ne demek?

Demir veya plastik gibi çubuklarla alt kısmı çevrelenmiş sütyen modelleri ‘ne balenli sütyen denir. Balenli sütyenin en çok kullanıldığı türlerin başında Toparlayıcı sütyen modelleri gelmektedir. balenler sayesinde göğüsleri daha iyi toparlayak daha toplu ve dik görünmesini sağlar.

Balkon sütyen ne demek?

Yarım cup sütyenlerin kesimiyle aynı olan balkonet sütyen modelleri, göğsün yarısını ortaya çıkaracak şekilde tasarlanmıştır. Alt kısımda göğüsleri merkeze doğru değil de yukarı doğru iten bir yapısı vardır. Özellikle orta boy göğüslü kadınlar için destekleyici ve ideal bir seçenektir.

Push up sütyen hangi beden alınmalı?

Destekli Sütyen Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Her sütyen modelinde olduğu gibi, destekli sütyenlerde de doğru bedeni tercih etmek önemlidir. Bu sütyenlerde doğru beden; normal sütyen bedeninizden 1 beden daha büyük olarak kabul edilir.

Lotus sütyen ne demek?

Penti Lotus Premium Sütyen rahatlığı ve şıklığı bir arada sunan eşsiz bir iç çamaşırıdır. Dolgusuz olmasına rağmen lifting etkisi ile göğüslerinizi dik tutar. Göğüslerinizi mükemmel şekilde toparlar ve hafifliğiyle üstün rahatlık sağlar. Siyah rengi diğer iç çamaşırlarınızla kombinlemeye imkan sunar.

Minimizer sütyen ne demek?

Özellikle büyük göğüslere sahip kadınların tercih ettiği, toparlayıcı özelliğe sahip, göğüslere daha küçük görünüm kazandıran sütyen çeşitleridir. Pamuk, elastan, polyamid gibi farklı meteryallenden üretilmektedirler. Tercih edilirken pamuk oranı yüksek ve terletmeyen sütyenler tercih edilmelidir.

Toparlayıcı sütyen ne demek?

Toparlayıcı sütyen diğer adıyla minimizer sütyen; göğüsleri büyük olan kadınların göğüslerini toparlamak daha küçük ve şekilli göstermek için kullandığı bir iç giysidir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *