Avare Ne Demek?(Çözünme)

Avare kime denir?

Avare kime denir? İşsiz, işsiz güçsüz, başıboş, aylak.

Avara ne demektir?

Bu kelimeye Türk Dil Kurumu üzerinden bakıldığı zaman, ‘işsiz, İşsiz güçsüz, aylak ve başıboş’ anlamları bizi karşılıyor.

Avare adam ne demek?

Başıboş, serseri, boş gezen. İşsiz güçz. Vagabond.

Avereyim ne demek?

Avare kelimesi herhangi bir işte çalışmayan, boş gezen ya da aylak anlamına gelmektedir. Bu kelime üzerinden türemiş bir şekilde TDK anlamı ile avarelik ise, ‘Avare olma durumu, başıboş ve işsizlik’ gibi anlamlar ile telaffuz edilir.

Başıboş avare ne demek?

– Başıboş, Özellikle herhangi bir iş yapmayan ve sürekli zamanını boşa geçiren kişiler adına dile getirilen bir kelime şeklinde öne çıkıyor. Avare Nedir? Avare TDK açısından, ‘işsiz ya da İşsiz güçsüz ve aylak’ anlamları üzerinden karşılık bulmaktadır.

Argoda sarsak ne demek?

Argoda sarsak ne demek? Değişken, sağlam olmayan: “Gittiği yerden habersiz, kendi sarsak ahlak değerlerine bağlı yaşamaktadır.” -S. İleri. Sersem, ahmak, dağınık.

Alabanda nedir ne demek?

Bir çok gemi dümen komutları vardır. Genel ve sıklıkla kullanılan bir gemi dümen komutu da alabanda komutudur. İskele alabanda sözü de dümeni sola doğru tam bir şekilde sonuna kadar çevirmektir. Sancak alabanda ise gemi dümenini sağa doğru sonuna kadar çevirmektir.

You might be interested:  Event Ne Demek?(En iyi çözüm)

Övendere ne demek?

övendire. Hayvanları dürtmek, harekete geçirmek için kullanılan, ucu çivili uzun değnek.

Kalbur kasnağı ne demek?

Kalbur, elek, tef gibi şeylerin tahta çemberi. Nakış işlemek için, gergef gibi, kumaş germeye yarayan, iç içe geçmiş iki tahta çemberden oluşan gereç.

Avare ne demek ekşi sözlük?

tdk sözlüğüne göre “işsiz güçsüz dolaşmak” anlamındadır. günlük hayatta “birçok yer dolaşmaktan/farklı iş yapmaktan beyin fonksiyonlarının yavaşlaması” anlamıyla da kullanılır.

Avare hangi yöreye ait?

Avare (Hintçe: अवारा [Awaara] ), Raj Kapoor’un hem yönetmenliğini yaptığı hem de başrolünde oynadığı 1951 yapımı Hint filmi.

Avare ne demek Osmanlıca?

avare / avâre / âvâre / آواره / آوَارَه İşsiz, şaşkın, başıboş.

Işsiz boş gezen nedir?

Türkçede aylak “ işsiz, boş gezen, avare (kimse)” anlamındadır. Fransızca flâner “oyalanmak, aylaklık et- mek” fiilinden türetilen flanör (flâneur) ise 19. yy’da ortaya çıkan, “aylak aylak gezen aydın, kentli aylak, düşünür gezgin” anlamına gelen bir kavramdır.

Derbedar ne demek?

Derbeder kelimesi anlam olarak, boş boş dolaşan kılık ve kıyafetine dikkat etmeyen insanları ifade etmek için kullanılmaktadır. Türk Dil Kurumuna göre derbeder kelimesi, yaşama şekli ve gösterdiği davranışları düzensiz olan kişiler şeklinde açıklanmaktadır.

Azadeler ne demek?

Azade kelimesi anlam olarak bağımsız, herhangi bir kısıtlaması olmayan ve özgür olan şeklinde ifade edilen bir kavram olmaktadır. Türk Dil Kurumuna göre azade kelimesinin anlamı, başıboş olan, erkin ve herhangi bir yerde tutuklu olmayan serbest şeklinde açıklanmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *