Arjin Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Arjin isminin anlamı: Yaşam ateşi.

Arjin Kürt ismi mi?

Arjin Farsça kökenli bir isimdir.

Arin Kürtçe ne demek?

Arin Kürtçe anlami nedir? Arîn ismi ateşten olan, ateşcik, ateş gibi anlamına gelmektedir.

Zerya ne anlama gelir?

Zerya isminin birden fazla anlamı bulunmaktadır. Okyanus, büyük deniz anlamı bulunur. Bunun yanında Zazaca da candan yürekten anlamlarına gelmektedir. Farsça anlamı ise altın gibi kıymetli demektir.

Roza ismi hangi dilde?

Roza ismi Latince ve Kürtçe ile beraber İtalyanca kökenlerine sahip farklı bir isimdir.

Lina ne anlama gelir?

Zeytin tacını ifade etmektedir. Eski Yunan içerisinde olimpiyat oyunları kapsamında kazananlara verilebilen, zeytin ağacı dallarından veya yapraklarından elde edilen taçtır. Bir diğer anlamı ise Kuran içerisinde geçen Lina isminin anlamı ise hurma fidesi şeklinde olmaktadır.

Aren Kürt ismi mi?

Aren ismi, hem kız hem de erkek çocuklarında kullanılmaktadır. Bu sözcüğün kökeni oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. Sözcüğün kökeni Farsçadır. Aren ismi, Farsçada parlak renkteki kum tanesi anlamındadır.

Liya ne anlama gelir?

LİYA İSMİNİN ANLAMI NEDİR? Sabırlı, sabrın en iyisi ve sabrın en güzeli anlamlarını taşımaktadır. Liya ismi modern isimler kategorisinde de yer almaktadır.

Elfesya ne demek Kürtçe?

Elfesya ismi Kürtçede bir masal prensesi anlamına gelmektedir.

Zeren anlamı ne demek?

Türkçe kökenli olan Zeren ismi birbirinden hoş anlamlara gelmektedir. Bu anlamlardan ilki zeki ve anlayışı yüksek kimse olmaktadır. Diğer anlamlarının içerisinde Anadolu’da kullanılan bir rüzgar ismi olmaktadır. Zeren isminin son anlamı ise işlediği günahlardan pişman olan ve tövbe eden olmaktadır.

You might be interested:  Kin Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Lavin ismi ne anlama gelir?

Lavin ismi ‘çığ’ ve ‘heyelan’ anlamlarına gelmektedir. Aynı zamanda Kürtçede ‘güzel’ olarak da bilinir. Siz de bu anlamları üzerinden kız çocuğunuza Lavin ismini koyabilirsiniz. Türkçede şu an geçerli olan ve kabul edilen isimlerden biridir.

Roza hangi ülke?

azerbaycanlılar oruca roza demeseler de, ruslar güle roza derler. aynı zamanda bir bayan ismi. iranlıların (bkz: farsça) oruç anlamında kullandıkları kelime, gün kelimesinden (bkz: ruz), (bkz: nevruz), (bkz: ruzname), türemiştir. bu çerçevede iran azerileri de oruç anlamında kullanıyor olabilir.

Beritan Kürtçe ne demek?

beritan kürtçe bi kelimedir.kelime anlamı (yaylaya giden kız) demektir..

Roza olmak ne demek?

Burun, çene, alın ve yanaklar gibi özellikle yüzün orta kısmını tutan, kızarma ve yanma atakları ile başlayıp daha sonra sivilceler, kalıcı kızarıklık, kılcal damarlarda artış, deride ödem ve doku şiş bir görünüme neden olan kronik bir deri hastalığıdır. Roza hastalığı, gül hastalığı ve gülleme adı ile de anılır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *