Antre Ne Demek? (Correct answer)

Antrenin diğer adı nedir?

Antrenin diğer adı nedir? Antre kelimesinin Türkçe’deki karşılığı “giriş”tir.

Antre ne oluyor?

Evlerin giriş bölümü ifade eden için antre, hol olarak da bilinir. Bu bölüm üzerinden diğer odalara giriş sağlanır. Karşılama alanı olarak kullanılan antreler, genellikle sade şekilde tasarlanır. Eve dair ilk algıyı belirleyen bu bölüm çoğunlukla portmanto, ayakkabılık, ayna ve dresuar gibi mobilyaları içerir.

Antre hangi dil?

Fransızca entrée “giriş” sözcüğünden alıntıdır.

Otel antre nedir?

Fransızca kökenli bir kelime olan antre giriş anlamına gelir. Çoğunlukla bina ya da dairelerin içeri girilen, ilk giriş bölümünü belirtmek için mimari bir terim olarak kullanılır. Dairelerde odalar genellikle antre olarak bilinen bölümden açılır.

Antre dekorasyonu ne demek?

Antre dekorasyonu denince akla ayakkabı dolabı, portmano gibi ihtiyaçlar akla gelmektedir. Bunların özenli seçilmeleri ve evin diğer bölümleri ile uyumlu olmaları gerekir. Genellikle yeni nesil evlerde antrelere ayrılan alan küçük olmaktadır. Bu yüzden özellikle ayna kullanılmalıdır.

Antre ye çıkmak ne demek?

tiyatro oyunu esnasında oyuncunun sırası geldiğinde sahneye çıkması.

Antre mutfak nedir?

Çorba ve başlangıç yemeğinden sonra sunulan üçüncü yemek veya ana yemekten önce yenilen yemeklere antre yemekler denilmektedir. Fransızca kökenli olan ve “ordövr” (hors d’œuvre) olarak da adlandırılan bu yemeklerin kelime anlamı esasen “eserin (yemeğin) dışında”dır.

You might be interested:  Lead Ne Demek?

Giriş holü ne demek?

Antre olarak da bilinen giriş holü, ev dekorasyonu sırasında öne çıkan alanlardan biri olmasa da aslında evin ilk göze çarpan ve dekorasyon hakkında ilk izlenimi veren alanlarıdır. Evin dekorasyon stili ve renk dengesi hakkında ilk fikri veren yer olduğu için tasarımına önem verilmesi gereken bir alandır.

Antrene olmak ne demek?

Büyüme ve olgunlaşmanın çeşitli aşamalarındaki gelişmekte olan bireylerin antrenman uyaranlarına cevap verebilme yeteneğidir.

Portrenizi anlamı nedir?

Portre, resim, fotoğraf, heykel ve benzeri sanat türlerinde bir kişinin yüzünün ve yüz ifadesinin betimlenmesi ile oluşturulan eserdir. Bu eserlerin amacı, kişinin görünüşünü, kişiliğini ve ruh hâlini yansıtmaktır.

E posta kelimesinin Türkçe karşılığı nedir?

E Mail kelimesi Türkçe ‘de “elektronik posta ” anlamına gelir.

Antre çalışma ne demek?

İş Kanunu’na göre çalışanların 1 saat öğle, öğleden önce ve sonra 15’er dakika olmak üzere toplam 30 dakika ara dinlenme süreleri vardır. Antreli çalışma uygulamalarında bu ara dinlenmeler bölünüp daha aza indirgenemez.

Antre molası ne demek?

iş yerinde çalışan insanların mola vermek yerine kullandıkları kelime.

Serviste antre ne demek?

Kelime anlamı olarak “ antre ” başlangıç, giriş anlamını taşır. Günümüzde mönü içerisindeki yeri ana yemekten önce çorbadan sonradır. Bu modülde işlenecek olan antreler kıymetli antreler olarak kabul gören ve özel takımlar kullanılarak servis edilen yiyeceklerdir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *