Alternatif Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Alternatif nelerdir?

alternatif ne demek?

 • Seçilebilecek bir başka yol, yöntem, seçenek, şık. Alternatifleri ne kadar çoğaltırsanız aklınız o kadar karışabilir. H.
 • Değişik, farklı Alternatif su kanalları için çalışmalar başladı.
 • Karşı Alternatif liste.
 • Almaşık.
 • Dalgalı (akım).
 • Seçenek.
 • Belli bir zaman içinde yön değiştirme.
 • Alternative.

Alternatifi olmak ne demek?

Alternatif olarak demek, bir durum karşısında birden fazla çözüm yolu mevcut bulunması halinde bu çözüm yollarından birini tercih etmek demektir.

Alternatif ne demek Ekşi?

1. seçilebilecek bir başka yol, yöntem; seçenek: “alternatifleri ne kadar çoğaltırsanız aklınız o kadar karışabilir.”- h. taner.

Alternatif soru ne demek?

Alternatif Soru (Dilbilgisi) Dinleyiciye iki veya daha fazla cevap arasında kapalı bir seçim sunan bir soru türü (veya sorgulayıcı ). Sohbette, alternatif bir soru tipik olarak düşen bir tonlama ile biter.

Türkçe alternatif müzik nedir?

Alternatif rock (diğer isimleriyle alternatif müzik, alt-rock veya alternatif ), 1980’lerde underground ve bağımsız müzik kültürlerinden ortaya çıkan ve 1990’larda geniş bir popülariteye ulaşan bir rock müzik alttürüdür.

Aktüel ne demek TDK?

Türk Dil Kurumu’na göre kelimenin doğru yazımı ” aktüel “dir. AKTÜEL NE DEMEK? TDK sözlüğüne göre dilimize Fransızcadan geçen aktüel, “güncel, edimsel” gibi anlamlarda kullanılmaktadır.

Alternatif pop müzik nedir?

fakat gerçek anlamı; popüler kanal ve radyolara, ip’lerini göndermeyen grupların yaptıkları muziktir günümüz pop müziğinin elektro gitar, bas, davul üçlüsüyle daha sert bir hale getirilerek yeni bir isme bürünmüş hali. bunun dışında poptan hiçbir farkı yoktur.

You might be interested:  Sezgi Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Entelektüel olmak ne demektir?

Entelektüel ya da aydın veya münevver, zekâsını ve analitik düşünme yetisini mesleği gereği ya da şahsî amaçlarına erişmekte kullanan kişi. Mesleği, mal ve hizmet üreten diğer meslek gruplarından farklı olarak, fikir ve bilgi üretmek ve/veya yaymak olan kişi (akademisyenler, bilim insanları vb).

Demo ne anlama gelir?

Demo, aslında İngilizce bir terimdir olan demonstration kelimesinin kısaltılmış halidir. Tanıtım, gösterme, ön izleme gibi anlamlara gelir.

Soru nasıl sorulur?

Peki Nasıl Güçlü ve Doğru Soru Sorulur?

 1. Kısa ve öz sorular sorun.
 2. Sorduğunuz soru açık uçlu olsun.
 3. Sorduğunuz soru ile bir sorunu dile getirmeyin ya da bir sorunu onaylatma isteği duymayın.
 4. Belirlediğiniz soruları doğru zamanda doğru yerde sorun.
 5. Her zaman işinizi kolaylaştıracak sorular sorun.

Yansıtma soru nedir?

Açıcı yankı ( yansıtma ) sorular: Bir soru sormaktan çok, mesajı alan kişinin gönderen kişiye söz konusu mesajı, kendi diliyle anladığı şekilde geri göndermesidir.

Açık ve kapalı uçlu soru nedir?

Kapalı uçlu bir soru, yanıtlayanın aralarından seçim yapabileceği önceden doldurulmuş yanıt seçeneklerinden oluşurken, açık uçlu bir soru ise yanıtlayanın kendi sözcükleriyle geri bildirim vermesini ister.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *