Abaza Ne Demek?

, . , .

Abaza diye neye denir?

Abazanın asıl anlamı Kafkasya’da yaşayan bir halka verilen isim olarak bilinmektedir. Kuzey Kafkasya coğrafyasında bulunan Gürcistan’ın Abhazya bölgesi Abazaların anavatanlarıdır.

Argo da abaza ne demek?

abaza, abhazya’nın yerli halkıdır. çok büyük ihtimalle apsuwa kelimesinden, yani kuzey kafkas dil ailesinden gelen bir kökü vardır. abazan ise, romanca’daki “habezan” kelimesinden gelir ki; esas anlamı “aç” olup, argoda cinsel yönden doyuma ulaşamamış kişi anlamı taşımaktadır.

Abazalık yapmak ne demek?

Cinsel ilgi duyduğu cinsiyetin yokluğunu çeken kişiye denir.

Avaz ne demek sözlük?

Dilimize Arapçadan geçmiş olan Avaz kelimesi ”avaze” sözcüğünden türetilmiştir. Avaze yüksek sesle bağırmak ve çığırtkanlık yapmak anlamına gelirken avaz kelimesinin sözlük anlamı sestir. Örneğin avazı çıktığı kadar bağırmak deyimi, sesini birilerine duyurmaya çalışmak ve yardım istemek anlamına gelir.

Angaz ne demek argo?

ahmak, aptal insan tanımı. farkı, biraz daha sert olması, içinde bir miktar da öfke barındırması.

Abazalar Türk mü?

Abhazlar (Abhazca: ҧ, Apsva veya Apsua) Abhazya’da yaşayan Kuzeybatı Kafkasya halkı. Abhazya Cumhuriyeti dışında en büyük Abhaz nüfusu Türkiye’dedir. Kuzey Kafkasya’da yaşayan Abazalar ile Abhazların aynı kökenli olduğu kabul edilir.

Ben Abazayım ne demek?

Soyunu sopunu utanmadan beyan etme durumudur.

Avazı çıktığı kadar bağırmak ne demek?

Bir kimsenin çok sinirlenerek çok yüksek sesle bağırması demektir. Avazı Çıktığı Kadar Bağırmak Deyiminin Anlamı (TDK) Nedir? Bir kimse eğer çok sinirlendiyse, boğazları acıyacak kadar yüksek sesle bağırabilir. Böyle durumlar için de avazı çıktığı kadar bağırmak deyimi kullanılmaktadır.

You might be interested:  Haysiyet Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Ayvaz sözlük anlamı nedir?

Büyük konaklarda mutfak ve yemek hizmetlerinde çalıştırılan uşak. Koca, erkek, eş.

Zatürre sözlük anlamı nedir?

Pnömoni halk arasındaki bilinen tabiriyle zatürre; kısaca akciğer dokusunun iltihaplanmasıdır. Bakteriler başta olmak üzere çeşitli mikroorganizmalara bağlı olarak meydana gelir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *