Hulusi Üzüm
Yozgat’ın Geleceği ÜNİVERSİTE !
Bu makale 14 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat 20:09 eklenmiştir.

Yozgat’ın Geleceği ÜNİVERSİTE !

   Bozok Üniversitesi 8 yılını geride bırakarak hızla büyümeye devam ediyor. Bu yıl 3. Rektörlük seçimi gerçekleşti üniversitenin ve dün T.C. Cumhurbaşkanı tarafından Yükseköğretim Kurulu’nun önerdiği adaylar arasından Prof. Dr. Salih KARACABEY’in ataması gerçekleştirildi. Üniversiteye ve kendisine hayırlı olsun diyorum. 

    Seçim süresince bir öğrenci olarak rektörlük seçimiyle ilgili yazı yazmam için çok istek geldi. Fakat seçimin devam ettiği için böyle bir yazı yazmayı etik bulmadığım için yazmadım. Seçimi yakından takip ettim. Saygı çerçevesi içerisinde demokratik bir seçim gerçekleşti. Adayları tebrik etmek istiyorum çünkü bizlerin duyduğu kadarıyla hiçbirisi birbirleri ile ilgili açıklamalar ya da söylemler kullanmadı.


    Sonuç olarak sorunsuz bir şekilde seçim tamamlandı. Bize ise  hayırlı olsun dilemek düşer.


    Prof.Dr. Tamer UÇAR döneminde üniversite çok büyük ilerleme sağladı. Bir çok yatırım tamamlandı. Üniversite 2006 yılında kurulan üniversiteler arasında en hızlı gelişenler arasında yer aldı. Tabi ki bu gelişmede ve yatırımlarda siyasilerin ve iş adamlarınında sonsuz desteğini unutmamak gerekir. Üniversite içerisindeki sosyal kültürel ve mimari gelişmeleri yakından takip eden bir öğrenci olarak dile getiriyorum ; Tamer bey görevini layıkıyla yerine getirdi. Öğrencilerle her daim birlikte olarak görevini yürüttü. Kendisine hem üniversite öğrencisi olarak hem de topluluk başkanı olarak sonsuz teşekkür ediyorum. Tamer hocamıza başarılarının devamını diliyorum.
 
    Gel gelelim yeni dönemde gerçekleşecek çalışmalara Salih KARACABEY ’in seçim beyannamesinde yer alan projelerin gerçekleşeceğini umut ediyorum. Projeler arasında en takdir ettiğim AK-ÖR Komiteleri idi. Üniversitede en büyük sorunlardan birisi öğrenci haklarının güvence altında olmamasıdır. Haklarını tam olarak koruyan ,güvence altında tutacak ve adaleti sağlayacak bir sistemin bulunmamasından kaynaklı üniversiteliler arasında her zaman akademisyenlerin bazen yaptığı haksızlıklar dile gelmekte. Salih beyin en çok üzerinde durduğu kurumsallık herkesin ihtiyaç duyduğu sistemdi. Üniversite gelişirken başarı ortalamasının da yükselmesi için kurumsallığın gerekliliği 4 yıldır  dile getiriyorum. Unutulmamalı ki üniversitelerde asıl önemli olan yöneticiler yada idareciler değildir. Üniversitede yer alan öğrencilerdir. En iyi reklam üniversite öğrencilerinin başarıları ve mezun olduktan sonra üniversite hakkında belirttikleri görüşlerdir. Bu zamana kadar mezunlar arasından çok az olumlu cümle duydum. İnşallah bundan sonra hatalar yanlışlar eksikler tamamlanır ve mezun olan kişilerde eğitim gördüğü kurum hakkında gururlanarak anlatırlar.
    Salih beyin projelerinin tamamlanmasıyla Yozgat üniversite şehri olacaktır. Tabi ki üniversite şehri olması için esnaf ve halka çok görev düşmekte halen üniversiteliyle Yozgat bütünleşemedi. Salih bey kadar herkese büyük görev düşmekte. Yozgat için Üniversite büyük nimettir. Hep birlikte üniversiteyi hızla tamamlayarak, Yozgat’a daha çok akademisyen ve öğrencinin gelmesi için birlik olunmalıdır. Unutmayın eleştiri yapmak  kolay, icraat zor iştir.


    Birlik olun üniversiteyi hızla tamamlayalım ve üniversiteliyi sadece para olarak değil birer evladınız olarak görünüz sahip çıkınız. Üniversitenin kuruluşundan bugüne kadar rektöründen, hayırseverlere, memuruna, işçisine emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Prof.Dr. Salih KARACABEY’e başarılar diliyorum.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Ayhan Durmaz
23 Mayıs 2015, Cumartesi, 10:28
Güzel yazmışsınız Bozok Üniversitesine sahip çıkın diye ama yarın bu dedikoduyu çok sevenlerimiz bunu da bu memlekette barındırmazlar.
haber yazılımı: buki