Bugünde hergün olduğu gibi Yozgatta uyandım.Sonra bu hafta sonu nerde uyansam kendimi mutlu hissederim diye kafa yormaya başladım. Sanırım Serotonin hormonlarım kendini ödüllendirmek istiyor. 

Bu sabah Yozgatın kardeş şehri Xian da uyansam hiç kuşkusuz kendimi mutlu hissederdim. Tamam kabul ediyorum, belki 11 saatlik bir hava yolculuğu mecburiyeti var, hatta Pekinden aktarmalı olarak ulaşacağım kardeş şehre ama değmez mi ?

Hem Forest City Hotel 11 saatlik yorgunluğumu çabucak alacak güzellikte. Yemek konusunda sıfır sıkıntı öyle çiğ balık filan yok bizim tuşu suyu ordada meşhur. Ha bizim patlıcan güveç, ha onların moğol güveci gitmişken pirincin ana vatanında pilav yemedende olmaz.

Kardeş şehir tıpkı Yozgatın büyük camisi gibi Great Mosque ile ihtişamını gösteriyor. Girip iki rekat namaz kılmak günahlarımdan arındıracak belki.

Kardeş şehir olarak seçilmesinin bir çok sebebi var diye düşünüyorum, onlardan birisi de hiç kuşkusuz gece hayatının Yozgatta olduğu gibi sıfıra yakın olması. Ama kiridip illa eğlence diyenler size "Palendo" uygundur.

Eşiniz dostunuz laa gardaşım Xian'aca gittinde bi hedaye bile getirmedin demesin diye Bazaar Area şeçilmiş kaftan tıpkı bizim Yozgattaki Bazar İstanbul gibi.

Vehasılı kelam her ne kadar gidip görmesemde Yozgat ile Xian'ı kim düşünüp taşınıp kardeş şehir ilan ettiyse allah razı olsun.

İlişkilerimiz geliştirilmeli kız alıp oğlan evermeliyiz.
Xian'a turlar düzenlemeliyiz.
Bu kardeşliği yaşatmalıyız.