Neyi anlatayım, neleri yazayım diye düşünürken onca şey geçti ki gözümün önünden, yutkunduğum da boğazım düğümlendi.

Güzel başlamıştı oysa ki bu film, inanan bir başkan, herşeyini feda eden bir as başkan, ardınızdayız diyen koskoca bir şehir vardı.

Kazım başkanı dile getirmeliyim diye düşünüyorum. Ne çok çaba harcadı farkında mısınız?

Herşeyi bir tarafa bırakıp ayrı bir önem verdi Yozgatspor'a. Soyadı gibi Arslanlar gibi uğraştı, didindi resmen. Bugün tribünler çağırdığında kendisinde ayrı bir hüzün gördüm. Bu başarısızlığın verdiği bir mahcubiyet değildi bilakis gururun hüznüydü. Yapayalnız verilen bir mücadelenin, gönüllerde yer etmenin gururlu hüznüydü.

Belki Yozgatspor şampiyon yazdıramadı ama inanın çok şey başardı. Yozgatspor ismini yıllar sonra akıllara kazıdı. Ve tahmin ediyorum bu şehrin gariban çocuklarına şampiyonluk yaşatmadan bu işi bırakmayacak. Bırakmamalı da zaten.

Teşekkürler taraftarın büyük başkanı emeklerin için teşekkürler.

Dile getirmem gereken bir diğer isimde as başkanlık görevini üstlenen Ahmet Akgül. Çok bunaldı bazı zamanlarda, çıkmaza girdiği anlar oldu, inanın Kazım başkan kadar onunda emeği geçti. Teşekkür etmek gerekir bu heyecanı yaşatan birkaç isimden birisi olduğu için hemde yürekten teşekkür etmek gerekir. Bence yarım kalmış bir iş var tamamlamadan, benden bu kadar dememeli. Gelecek sezon  yarım kalan işi tamamlamak için takımın başında olmalı.

Birde bu takımın gizli uğraş verenleri vardı. Ömer Faruk Erbek gibi. Taraftara takımı benimsetmek için farklı uğraşlar veren, farklı kampanyalara imza atan,oyunculara kendini benimsetmiş taraftarın içinden birisi bu işi yüreği ile severek yapan Ömer Faruk Erbek gizli kahraman onada sonsuz teşekkürler.

Teşekkür etmediğimiz kim kaldı ? 

En büyük teşekkürü taraftar hak etti. O isimlerden bir kaçını söylemeden edemeyeceğim. Hasan Kürşat Çaykın hiçbir sezon kendisini bu kadar çaba harcarken görmedim. Zaman zaman eleştirsem de kendisini
bu yıl hakikaten insanüstü bir çaba sarf etti. Bir diğer isim Fevzi Akyüz ve olmazsa olmazı Kerim Ekici, bu adamlar Yozgatspor'a bu yıl yüreğindekini cebindekini herşeyini harcadı. Bence taraftarları adına teşekkürü hak ediyorlar.

Hepinize teşekkürler taraftarınıza ve sizlere sonsuz teşekkürler.

Ve bir teşekkürde sana yitip giden hayallerine ağlayan genç delikanlı bir teşekkürde sana...

Parantez içinde dile getirmeden edemeyeceğim bugün maç sonu gözyaşı döken on beş,on altı yaşındaki genç bir delikanlının fotoğrafını gösterdiler. İnsanın yüreği parçalanır mı vallahi yüreğim parçalandı. Acaba o fotoğrafı sayın hocamız Tahir Çopur görseydi, Yozgatspor ile ilgili hayalleri olan bu genç delikanlının acısını anlayabilir miydi?

Gerçi futbola profesyonel bakan bir teknik adamın işin duygu yönüyle ne işi olur.

Teşekkürler bu takım için gözyaşı döken, yüreğinde Yozgatspor sevdasını büyüten genç delikanlı teşekkürler.