Boğazlıyan Çağlayan Gazetesi

Yeni sezon öncesi hazırlıklarına Avanos'ta sürdüren Yozgatspor'un yeni transferleri beğeni topladı. Kırmızı-Siyahlıların yenilenen kadrosu gelecek adına camiaya umut verdi.

2 HAZIRLIK MAÇI OYNANDI
Geçen sezon kaçırdığı talihsiz şampiyonluğun ardından eski teknik ekiple yollarını ayırarak yeni sezonda takımın başına tecrübeli teknik adam Yahya Ünal ve ekibini getiren daha önce geçen sezondan bulunan Aykut,Muharrem,Hanifi,Selim,Nizamettin'i kadroda tutan diğer oyuncularla yollarını ayrırarak giden isimlerin yerine yeni isimleri dahil eden kırmızı-siyahlılarda yeni transferin kampta ve hazırlık maçlarından gösterdikleri performans lig öncesi heyecan yarattı.

Mücadele gücü yüksek bir takım olan Kırmızı-Siyahlı ekibin sahanın her yerinde koşan rakibi baskı altında tutan bir takım olmak için yoğun bir hazırlık dönemi geçiriyor. Kamp yaptığı Avanos'ta şuana kadar 2 hazırlık müsabakası yapan Kırmızı-Siyahlılar bu hazırlık maçlarında bir galibiyet ve birde beraberlik aldı, rakip fileleri 3 kez havalandıran kırmızı-siyahlı ekip buna karşın kalesinde 2 gole engel olamadı. İki ciddi hazırlık maçı yapan Yozgatspor'da takım olarak oyun anlamında sergilenen duruş ve oyuncuların performanslarıyla birlikte yeni transferler gelecek adına taraftarları umutlandırdı.

UYUMLARI DİKKAT ÇEKİYOR
Yozgatspor'da kadroda bulunan mevcut oyuncularla birlikte yeni transferlerin kısa sürede sağladıkları uyum ise dikkat çekiyor. Yeniden yapılanma adına çalışmalarını sürdüren ve transferlerini de bu doğrultuda yapan kırmızı-siyahlı ekipte, Muhammed Doğan, Mustafa,Özcan,Okan,Emirhan, Yılmaz, İlhan, Yasin, Görkem,Turgut,Muhammed Yörük, Djeoua ve Hakan gibi yeni transferlerin kısa sürede yakaladıkları uyum seviyesi ise dikkat çekti. Teknik Direktör Yahya Ünal'ın antrenmanlarda uyguladığı metotlar ise takımın kaynaşmasında önemli rol oynadı.