Av. Özlem Ağca
Yeni dış tehditimiz Batı Koalisyonu
Bu makale 05 Ocak 2017, Perşembe günü, saat 09:29 eklenmiştir.

2015’te hayatını kaybeden istihbarat analizcisi Mahir Kaynak’ın, gerçekleşen bir olay, ya da eylemin ortaya çıkardığı sansasyonun değil de, sonraki etkilerinin kime fayda getireceğini göz önüne alarak araştırma yapılması gerekir teziyle hareket etmeye çalışalım.

Reina eylemi sonrası ülkemizde bir kısım insan tarafından ağırlı olarak sosyal medyada ‘’bu eylem yaşam tarzına müdahaleydi’’ türünden yürütülen tartışmaya bakacak olursak, bu eylem en çok bizi bir iç savaş kargaşasına sürüklemek isteyen dış güçlere yaradı.

İŞİD terör örgütünün 2013’ten bu yana Irak ve Suriye’deki faaliyetleri, PKK’nın önce Suriye ve Irak’ta İŞİD ile savaşıyor bahanesiyle legalize edilmesi, yine aynı PKK’nın 2014 yılından başlayarak Türkiye’nin doğusunda kurtarılmış bölgeler oluşturma çabası…

Bunların hiçbiri yetmiyormuş gibi bir de, FETÖ örgütünün kanlı bir darbeye girişmesi, bize bir şeyi gösteriyor; Suriye’yi Irak’ı bu hale getirenler, devlet otoritesini yok edenler gözlerini bize dikmiş durumda.

Fotoğraf çok açık ve net: Sıra bize geldi.

Çok şükür ilk büyük saldırıyı 15 Temmuz’da atlattık.

Ancak yılbaşı gecesinde gerçekleşen katliamın ardından yürüttüğümüz saçma sapan yaşam tarzı üzerinden kamplaşmaya devam edersek, bu güçler bize saldırmaya devam edecekler.

Hangi enstrümanı kullandıklarının bir önemi yok.

Bu İŞİD olur, PKK olur, FETÖ olur veya DHKP-C olur.

*****

Artık üst akıl diye lafı dolandırmanın anlamı kalmadı.

Bu işlerin ardında AMERİKA var.

Açık kaynaklar bunu doğruluyor.

Amerika yetkililerin pervasızca açıklamalarına ve tutumlarına bakıldığında bunu görmek mümkün.

Amerika önce Türkiye’yi bir iç savaşa sürüklemek istiyor ve akabinde işgal edip, Rusya’ya karşı büyük askeri yığınağın peşinde.

Bu küresel saldırmanın tek yolu var, içeride olabildiğince sıkı durmak.

20 Ocak’ta TRUMP yönetimi de mevcut politikaları devam ettirecek olursa, Türkiye’nin elinde tek seçenek kalıyor: NATO’dan çıkmak.

NATO’dan çıkmamız ve İncirlik üssünü kapatmamız ise Rusya ve Putin’in büyük bir başarısı olarak görülecektir.

Bu başarı, Putin’in Ukrayna’da, Gürcistan’da, Kırım’da, Suriye’de Batı’ya karşı elde ettiği başarılarının tamamını gölgede bırakacak bir başarı olur.

Erdoğan ile Putin’in Rus füze savunma sistemleri hakkında görüştüğü haberleri geliyor.

Bunun anlamı çok açık değil mi?

Yıllardır içinde olduğumuz Batı koalisyonundan tamamen koptuğumuz ve muhtemelen yeni dış tehdit olarak karşımızda olacakları anlamına gelecektir.

İnşallah milletimizle ve devletimizle bu saldırılara karşı dik durmayı başarırız.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki