hulusiuzum46 @ gmail.com

Türkiye’de 7 Haziran öncesi ve sonrasında  içeride ve dışarıda bir algı operasyonu yürütülmeye çalışıldı.

 Bu algı operasyonları sadece Türkiye’de şu partiyi indirip, ötekini çıkarmak kadar basit değil. Batı basınında çıkan haberlere hiç baktınız mı kimse AK Partiye en yakın parti olan CHP’ye oy verilmesini önermedi. Seçimi kazanma ihtimali bile olmayan ancak barajı aşabilmiş olan HDP desteklendi. Demirtaş solun ve Kürtlerin barışcıl ve yenilikçi lideri olarak öne sürüldü.

Peki bunu neden yapıyorlar ?
Hedef Türkiye’deki iktidar partisini mağlup etmek olsaydı CHP desteklenirdi.
Nedeni ERDOĞAN yada AK Parti değil.

Ortadoğu’da sınırlar yeniden çizilmeye başlandı.Yakın tarihte arka arkaya Saddam, Mübarek, Kaddafi gibi halk desteği olmayan liderler devrildi. Yerine halkın seçtiği adaylar getirilecekti bu imajla yola çıktılar. Ama Mısırda herşey değişti hesapta olmayan milletin kararı Mursiyi seçene kadar.Sonuç islamcı olduğu için yine indirdiler. Bırakın islamcı olmasını ılımlı bir parti,lider olmasını dahi istemiyorlar.

Peki Türkiye için ne planlanıyor ?

Aslında Türkiye en rahat yönlendirdikleri ülkelerden birisiydi.Seçimler partiler liderler hiç önemsenmez basında geniş yer verilmezdi.Çünkü belirleniyordu seçimden çıkacak sonuçları,kazanacak yada kaybedecek partileri hepsinin hesabını önceden hazırlanır seçime yakın yaptıkları çalışmalarla  halkın yapacağı seçim sonucunu direk olarak etkiliyorlardı.
AK Parti’nin milletten artarak aldığı desteğe kadar.

AK Parti  Hem halkın seçtiği hem de ılımlı siyaset yapan ve islamcı kimlikte bir oluşumdu.Ne yapacağı bilinmeyen, hiçbir vesayete boyun eğmeyen bir lideri olan partiyi batının kabullenmesi mümkün değildi.Planlar zamana bırakıldı kendi içlerindeki ekonomik krizle mücadele ettiler. Ve algı operasyonlarıyla plana başladılar.

Algı operasyonlarını hafife alıyoruz. Hatırlarsanız Saddam önce diktatör ilan edildi, sonra nükleer silahla suçlandı, sonunda ülkeye girildi, Saddam devrildi ve asıldı.

Şimdi Erdoğan için de Batı tarafından yoğun bir algı operasyonu  düzenleniyor. Algı operasyonu batıda ülkemizde şiddet, terör ve iç savaş var görüntüsünde gerçekleşiyor.

Türkiye hakkında böyle bir tablo çiziliyor. Eğer hükümet bir hata yaparsa bunu kullanarak, yapmazsa da kendileri ülkede patlamalar  benzeri bir şeyler düzenleyerek Türkiye’ye müdahale etmenin önünü açmak istiyorlar. 

Dünya’da Türkiye IŞID’e destek oluyor imajı verilmeye çalışılıyor bunu sağlayınca “Türkiye terörist bir ülkedir” söylemiyle ufak ufak müdahale ortamları oluşturulmaya çalışılıyor. 


Tüm bu olayların içinde ve 4 yıldır devam eden karalama çalışmaları 7haziran seçim sonucunun istedikleri doğrultusunda çıkmasını sağladı. Ülkenin kaosa gitmesi dışarda yaptıkları içsavaş palavrasını destekleyecekti. Bunun için herşeyi yaptılar yapacaklar. ERDOĞAN tüm Dünya’da dikdatör ve terör yanlısı bir lider olarak gösterilecek.

  Oyunu millet bozdu. Kimse AK Partinin 7 hazirana göre bu kadar artış sağlayarak iktidar olacağını düşünmüyordu. Hesapta olmayan millet, geçmiş yıllarda yaşanılan kötü günler ve 5aylık süreçte ülkede yaşanılan olaylardan dolayı hükümet kurulması için AK Parti’ye destek oldu.

Bu başarı AK Parti yada adayların başarısı değildir. Çünkü AK Parti halen genç nesile ulaşmakta zorluk çekiyor ve büyük bir kırgın kitle oluşturmuş durumdadır.

Türkiye için herşey yeni başlıyor.

İktidar stratejik hareket etmeli ve olayların arkasını görmelidir. İktidar partisinin oyundaki yaklaşık 4milyon oy artışı hükümetin kurulması içindir. Eğer Ak Parti önündeki süreci iyi değerlendirmez ise İktidar çoğunluğunun ve oy artışının rehavetine kapılırsa bir sonraki seçimde yine 7 haziran benzeri tablo ortaya çıkacaktır.

Bundan sonra batı tamamıyla saldırıya geçecektir.

2011’de başlayan çalışmaları ivmelendirerek güç kaybettirdikleri bir süreci geride bıraktı AK Parti ve bundan sonra final oyununa başlayarak Türkiye’nin gelişimi büyümesi engellenmek isteyecekler.Bizler kendi içimizde anayasa,başkanlık sistemi vs konularda birbirimizle çatışırken ülke üzerinde çok büyük operasyonlar gerçekleşecektir.

ERDOĞAN karalanacak,dikdatör gösterilecek ve  DEMİRTAŞ masum,barışçı kimlikte gösterilecek. Ülkede her geçen gün olayların artması için planlar yapılacak.

Ateş çemberi içerisinde herkese gül uzatmanın anlamı yok. Bölgede yaşanan her olaya ideolojik,partisel,inançsal,duygusal veya tarihsel yaklaşmak yerine stratejik yaklaşılmalı ve olaylar iyi analiz edilmelidir.

Seçim bitti yeniden SAVAŞ başlıyor...