hulusiuzum46 @ gmail.com

Toplumun Yarını !

                Türkiye’de  yıllardır aynı senaryolar sahneleniyor. Geçmiş yıllarda bu ülkede yaşanan olayları ve kutuplaştırmaları biliyoruz. Huzurlu bir süreç işliyor o zaman diliminde hazırlık yapılıyor ve oyun sahneleniyor.Tüm dönemlerde milletimiz içerisinde kutuplaşmalar gerçekleştirerek tartışma ve kaos yaşanıyor.
      Peki sormak istiyorum geçmiş dönemdeki tüm olaylar,darbeler,eylemlerin sonucunda kazanan kim olmuştur ?

70’lerde yaşanan sağ sol olaylarının kazananı ve kaybedeni kim oldu ?

80 dönemi öncesinde ülkücüler ve komünistler kavgasında kazanan ve kaybeden kim oldu ?

Bunlar gibi yazabileceğim birçok örnek var ama her iki tarafta bu ülkenin evlatları,vatandaşı yer almıyor mu ? Bizlerin içimizdeki birliğini yok ederek kutuplaştırıyorlar ve kavga ettiriyorlar.

Peki şimdi senaryo nasıl devam edecek?

Türk-Kürt çatışması mı ?

Parti çatışması mı ?

Özgürlük çatışması mı ?

Şuan ki durumda hepsini başarabilirler. Neden mi  çünkü düşünmeyen, araştırmayan,sorgulamayan bir gençlik imar edildi. 1990’lı yıllarda başlayan medyanın yaygınlaşması ile insanları kontrol etmek yönetmek daha kolaylaştı.

Hatırlayınız medyada yer alan kıyafetlerle toplumdaki giyim yönlendirilmedi mi ?

Önce batıda iş hayatını ve yaşamı örnek gösterdiler sonra orada 2. Sınıf olduğunu empoze ettiler milletimize hakaret  etmediler mi ?

Kadın hakları ,eşitlik,özgürlük söylemleriyle insanlarımız arasında sınıflar oluşturmadılar mı ?

Bu maddeleri yapılan projeleri tek tek yazmak isterdim ama asıl önemli olan sonucunda oluşturmayı hedefledikleri toplum şeklidir. Medyada işledikleri konuyla direk olarak yönlenen bir toplum elde etmekti. Bunu biraz başardıklarını kabullenmek gerekir.

Peki geleceğimiz ne olacak ?

Dünya’nın 20-30 yıl sonra nasıl bir durumda olacağını ele alan filmlerde aslında nasıl bir toplum için çalışma gerçekleştirdiklerini ifade ediyorlar.Tamamen medya yönlendirmesinde, teknoloji ile üst akıllara köle olmuş,hayatı standartlaşmış ve gizli güçlere hizmet eden toplumlar istiyorlar. Her gün yeni bir uygulama ve teknolojik  yeniliklere insanlarımızın çabuk bağlanması ve bunlar olmadan yaşayamaz hale geldiğini görmek beni korkutuyor. Ülkede bir gün internetin kapatıldığını düşünün yada bir uygulamaya engelleme geldiğini, bu durumdan rahatsız olan binlerce genç ,bir anda kendisini boşlukta bulan binlerce kişi var. Yakın zamanda  bazı sosyal medya organlarında sorunlar nedeniyle kısa süreli engellerin  getirilmesindeki tepkiler köleliğe hızla ilerlediğimizin göstergesidir.

Malesef böyle büyük bir projenin içerisinde Türkiye başarıyla yükselen bir ülke olarak yaşama devam ediyor.Ülkede tek konuşulan siyaset olması kadar üzücü bir durum yoktur. Yeni bir buluş gerçekleştirmiş kişilerin siyasi görüşü,kökeni,giyimi,tarzı kadar yaptığı yenilik başarısı konuşulmayan bir ülke nasıl büyük devlet olacak ?

Kıymetli milletim siyaseti,ideolojileri,kökenleri,dinleri bir kenara bırakıp birlik olun. İstikrar ve hoşgörü ülkeye ve topluma birlik getirecektir.

Bugün ülke gündeminde siyasi tartışmalar,ünlülerin hayatı, dizilerin fragmanları yerine ülkenin geleceği, gençlerin durumu , milli manevi değerlerimiz yer almadığı sürece batıya özentiliği bırakıp özümüze dönmediğimiz sürece yarınlarımız hiç huzurlu ve güzel olmayacak.

Hayatta bakış açınızı değiştirin şüpheyle bakın, düşündürülmeyeni düşünmeye çalışın, gösterilmeyeni görmeye çalışın, her yenilikte iyilik kadar kötülük arayın en önemlisi merak ediniz ve araştırınız...


Selametle esen kalınız.