Bu şehrin yapısında var yenilgiyi kabul etmek hemen vazgeçmek. Bana göre psiko ekonomik haller ağır basıyor bu vazgeçişte. Güneşi görmeyi umut etmiyoruz, karanlığa meyilliyiz.

Bitti diyoruz, bitti bu iş olmaz. Bunları neden mi söylüyorum geçtiğimiz hafta tribünlere sığmayan Yozgatspor taraftarı bu hafta stadyuma gelmekten vazgeçmişte o yüzden.

İçimden durun şehrimin güzel insanları güneş bizede doğacak demek geçiyor. Oynanmamış koskoca 360 dakika var demek geçiyor. Bu kez yılmayın,vazgeçmeyin, bırakmayın demek geçiyor.

Acaba kulak verecek misiniz bu söylediklerime?

Ve şarkıda dediği gibi öyle vazgeçmekte yok yeneceksin inadına diyecek misiniz? Demelisiniz, demeliyiz başka çaremiz yok.

Gelelim sahadaki futbola hakem maça başlama düdüğünü çaldı. Baba vurdu vee gol. İyi başladık, iyi oynadı ve kazandık. Skoru merak edenler, duymayanlar için söyleyeyim. Yozgatspor 6-Çankırıspor 1.

Futbol iyi miydi?
Evet takım bugün daha derli toplu bir oyun sergiledi. Özellikle hocanın sahaya sürdüğü ilk on bir herkes
tarafından dikkat çekti. Çünkü aykut, erkan, onur gibi isimler sahada yoktu. Nizamettin'in forma şansı
bulması ve sahadaki çabası alkış aldı. Hele attığı bir gol var ki, hayy maşallah dedirtecek cinsten. Kişisel olarak tek tek oyuncuların performans grafiğini burada dile getirmeyeceğim ama Semih Türe, Babacar
yine günün yıldızlaşan isimleriydi.

Kaptan Metin Kurt'a ayrı bir parantez açmakta sakınca görmüyorum. Bugün tek başına sahadaki oyuncu arkadaşlarına, taraftara şampiyonluğa olan inancı tekrar aşılamak için resmen çırpındı. Sahadaki isteği ve oyun kalitesi herkesten alkış aldı. En çokta maç sonu tellerde Metin abi diyen çocukların sesine kulak verip tek tek onlarla ilgilenmesi gerçek bir kaptan dedirtti.

Maçta galip geldik ama hala Altındağ'ın izleri vardı taraftarın üzerinde. Tribünlerden ayrılan herkes hayıflanıyordu. Ahhh o üç puanı vermeyecektik cümlesi herkesin ağzındaydı. Eee birde Kırıkkalenin yine kazanması biraz daha tedirginliğin artmasına neden oldu.

Şu bir gerçek ki herkes artık gelecek hafta oynanacak olan  Kırşehrispor-Kırıkkalespor maçının sonucunu merak ediyor. Bana soracak olursanız Kırşehirspor çelme takacak. Çünkü futbol kalitesi olan gerektiğinde oyunu çok iyi soğutan bir takım.
Bekleyip göreceğiz,dananın kuyruğu kopacak mı?
Gelecek hafta yine lideriz demek umuduyla, bu haftalık bu kadar.