hulusiuzum46 @ gmail.com

Siyasi partiler gençleri kullanmaktan vazgeçin !

Günümüzde  parti teşkilatlarında yer alan gençlik kolları ne iş yapmakta ?

Lütfen geleceğimizi inşa edecek olan kişiler yetiştiriliyor kandırmacasını dile getirmeyin. Sizler geleceğin yöneticileri , milletvekilleri , belediye başkanları olacaksınız vaatleriyle her zaman her kurumda olduğu gibi siyasi partilerde de gençler kullanılıyor.

Siyasetin kirli dünyasında gençliğini harcamış ve sonunda kaybettiği zaman dışında hiçbir bilgi, tecrübe, kariyer elde edememiş binlerce genç bulunmakta.

Peki bu kervan böyle gelmiş böyle devam mı edecek ?

Gençler sadece seçimlerde , kongrelerde, mitinglerde kalabalık oluşturması için yada süslemeleri gerçekleştirmesi, gövde gösterisi yapması için mi  yer alacak ?

Siyasette herkes yer alabilir ama herkes başarıya ulaşamaz. Düşünen, fikir üreten ve zekasını kullanarak hamle yapabilen kişiler başarılı olurlar.

 Gençlerin düşüncesini kısıtlayan, yeni fikirlere izin vermeyen  ideolojiye sahip partiler gençliğe ve ülke geleceğine  vermiş olduğu zararın farkında değiller mi ?


Gençliği özgür bırakın !

Gençleri ideolojilerle , seçim çalışmalarınızla , sloganlarınızla ayrıştırmaktan vazgeçin. Tüm siyasi partilerin gençlik konusunda samimi olmadığını dile getiriyorum. Eğer samimi olsalardı, parti teşkilatındaki gençler başta olmak üzere ekonomi, siyaset, tarih vb alanlarda eğitimler düzenleyerek. Geleceğimizi inşa etmesini istediği kişilerin bu konularda geniş bilgiye sahip olması için çalışmalar gerçekleştirilirdi. Ama maalesef sadece söz var icraat yok. Maalesef gençlik kullanılıyor ve gelecek bitiriliyor. Hatalardan vazgeçin siyasi gelecek korkusuna kapılarak gençlerin önüne engeller çıkartmayın, bilgi olarak gelişmesini bu ülkeye ve partiye katkı sağlamasını eğitimler gerçekleştirerek sağlayın. Bunları gerçekleştirin ki 18 yaşında seçme hakkı olan hatta yeni değişiklikle seçilme hakkına sahip olan kişilerde mecliste yerini alsın. Gerçekleşmemesi için gençliğin önündeki en büyük engel makam sevdalısı mevcut siyasetçilerdir.

Gençlere sesleniyorum sizlere katkı sağlamayan bir yapı ve oluşum içerisinde yer almayın.

Siyasi partiler sadece sizleri kullanıyor ve düşüncelerinize, fikirlerinize saygı duymuyor ise sizlere eğitimler gerçekleştirerek siyasi anlamda bilgi vermiyorsa değerli zamanınızı boşa harcamayın.
 Bu ülkede gençlerin  yıllarının nasıl heba edildiğini biliyoruz. İdeoloji kavgalarıyla binlerce hayatın son bulduğu, tutuklamaların, fişlenmelerin, işkencelerin gerçekleştirildiği günler yakın tarihimizde yer almaktadır. O yıllarda sokaklarda bulunan gençliği düşünün hepsi ülkesine, davasına  kendi düşüncelerinde sahip çıkmak için birbirlerine düşman oldular. Yani hedef bir ama yollar ve yol göstericileri farklı birlik olmadığı için çeşitli güçler tarafınca  kullanılarak yıllarını, canlarını verdiler…

 

Tarih değil hatalar tekerrür eder.

İdeolojilere kendinizi bırakıp, birlik yerine düşman olarak hatayı tekerrür ettirmeyin. Belki fişlenmeler, tutuklanmalar, işkencelere maruz kalmazsınız ama ayrımcılık, nefret ve kin duygusunu sizlere empoze etmelerine izin vermeyin.

Hangi görüşten, ideolojiden, partilerden olursanız olun aydınlık bir gelecek için birlik olun.

Birlik olalım ki hatalar tekerrür etmesin, Birlik olalım ki geleceğimize gizli güçler değil kendimiz belirleyelim. Birlik olalım, bilgili olalım ki birilerinin adamı olmayalım.

 

Siyasi partilerde, çalışmalarda yer alan genç kardeşlerim ;


Partinize sizler neler verdiniz , partiniz size neler verdi ?

Parti teşkilatı içerisinde sizlerin düşünceleri ne kadar dikkate alınıyor ?


Parti çalışmalarında görüşleriniz alınıyor ve uygulanıyor mu ?


Bu soruları kendinize sormanızı ve cevaplarınızın sonucunu iyi değerlendirmenizi istiyorum.
Unutmayın siz partilere, kurumlara muhtaç değilsiniz. Onlar sizlere muhtaç ve sizlerle güçlü oluyorlar. Sizinle güçlü olan bir teşkilatta gereken hakkınızı almanızı arzu ediyorum.