Hulusi Üzüm
Seçime Beş Kala !
Bu makale 02 Haziran 2015, Salı günü, saat 17:15 eklenmiştir.

Seçime Beş Kala !


7 Haziran Genel Seçimleri için geriye sayım başladı. Adayların ziyaretleri daha da hızlandı.  Daha önceki seçimler gibi heyecan dolu bir seçim dönemi gerçekleşmedi. Bunun arka arkaya gerçekleşen seçimlerden dolayı olduğunu düşünüyorum. İnsanlarımız artık seçim müziklerinden broşürlerden sıkıldı.


  Türkiye ve Yozgat  ile ilgili anketler yayınlandı ve Ak Parti -MHP’nin milletvekili sayısındaki artış veya eksilmeyi konuştu halk daha çok. Son  haftaya kadar olan tahminler hepsi geçerliliğini yitirdi bence çünkü kararsız kitle bu hafta acaba seçimde ne yapalım düşüncesine girdi. Gerçek şu halk iktidar dışında natif bir parti bulamamaktadır. Bu yüzden son haftaya kadar natif aradı.

   MHP seçmeni ve yöneticileri 1 vekil kesin çıkartıyoruz. İkincisi içinde çok çalışmak gerek düşüncesinde ilerledi.
   AK PARTİ  Yozgat’tan her seçimde artan oy sayısıyla aldığı desteğin bu seçimde daha da artacağını düşünerek 3 vekil kesin, 4. Vekil çıkartmakta büyük şans diyerek tüm teşkilatıyla çalışmalarını gerçekleştirdi.

   Bu yarışı ve iddiaları ele aldığımda AK Parti’nin iddiasının gerçekleşme olasılığını daha yüksek olduğunu düşünüyorum. 

Neden mi ? Açıklayayım.

   Belediye başkanlığı  seçimini hatırlayın yine iki parti yarış halindeydi ve seçim öncesinde MHP kesin alıyordu belediyeyi, halkın içinde kahvelerde konuşulanlar bunlardı. Peki ne oldu  Ak Parti önceki seçimlere göre oyunu artırarak ve ilçelerden bir tanesi hariç kazandı. Aynısı cumhurbaşkanlığı seçiminde de gerçekleşti. Yani anlaşılacak o ki MHP Kalesi olarak bilinen Yozgat gün geçtikçe AK Parti kalesi haline geliyor.

   Ak Parti’nin bu seçimde 4 vekil çıkartma ihtimali yüksek yada çok az bir oyla kaybedecek. Bunu halk belirleyecektir.

   Halkın kararsızlığına gelelim. Seçimler artık ideolojilere göre kazanılmıyor. Hizmete ve gelişime göre destek alarak kazanılıyor. Yozgat’a ben yıllarca yetim kalmış bir il diyorum. Her dönem üst düzey yöneticileri olmuş ama yatırım gerçekleşmemiş. Yeni yeni sahip çıkılmaya başlanılmış bu şehre yeni yatırımlar gelmeye başladı. Bu kadar önemli noktada yer alan bir il ,bu zamana kadar neden yatırımsız kaldı ? Sakın Yozgat cezası vardı yalanını dile getirmeyin. Öyle bir ceza yer almamaktadır.
 

Konuşulan işsizlik ve göç sorunları da halkın  kararsızlığını etkiliyor. Ama  göç verdiyse Yozgat işte bu eksikliklerden dolayı göç  verdi. Yatırımın olmadığı hizmetin olmadığı bir şehirde kim yaşamaya devam eder ki ? Birde işsizlik var tabi şehrimizde ama çok fazla bir işsizlik var Misal şehir merkezinde bulunan çağrı merkezi 1500 işçi kapasitesi var ilçelerden gelenlerle birlikte 300 civarı kişiyle çalışabiliyor. Yerköy organize sanayinde fabrikalardan dünya ülkelerine ihraç edilen ürünler var ama yozgat’ta işçi yok bulamıyorlar. Yakında çevre illerden işçi getirirlerse şaşırmayacağım. Gerçek şu halk özellikle gençler Yozgat’ta yaşamak istemiyor. Televizyonda özenilen yaşam tarzı için büyük şehirlere göç veriyor. Yozgat’ta alacağı maaşı beğenmediği için Ankara’ya gidiyor ama aynı maaşa çalışıyor. İşte bu özenti yüzünden organize sanayi, esnaf, özel sektör işçi bulamıyor.

  Seçimler gelir geçer. Oyunuzu istediğiniz partiye verebilirsiniz ama şikayetçi olduğunuz her hususu çözebilecek bir partiye destek olmanız Yozgat için çok önemli. İdeoloji yada babamızın partisine oy verme devri son buldu. Yeni devir proje ve yatırımlarla destek toplanılan devirdir. Partilerin vaatlerini yaptıklarını yapacaklarını ele alarak kararınızı vermeniz en hayırlısı olacağı inancındayım.
    Seçimler ülkemize ve Yozgat’a Hayırlı olsun Selametle.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki