Bazen sahaya çıktığınızda galibiyet için herşeyi yaparsınız. Fakat top ağlarla bir türlü buluşmaz. Vurursunuz kaleci imkansız dediğiniz topu kurtarır, vurursunuz top çizgiden döner velhasıl olmayınca olmaz. Bu hafta maçtan çıkan herkesin ağzından dökülenler neydi biliyor musunuz?

Olmayınca, olmuyor futbolculara ne diyelim.

Öncelikle kısaca takımı ele alacak olursak, Yozgatspor yine her zamanki Yozgatspor'du. Koşan, pres yapan galibiyeti fazlasıyla isteyen ama bu hafta goolll dedirtemeyen bir takım izledik.

Kaleci Aykutun yaptığı bir kurtarış vardiki ayakta alkışlandı. Bir de Semih türenin kaçırdığı net gol pozisyonunu söylemeden edemeyeceğim saç baş yolduracak cinsten. Kaçan golün ardından Metin Kurt'un gerçek bir kaptan olduğunu bir kez daha gözlemledim. Semih'e moral vermek için elinden geleni yaptı. Onurun kaçırdığı pozisyon, son dakikalarda çizgiden çevirdikleri top inanın herkese derinden bir offf çekirdi.

Rakip takım ne durumdaydı diyecek olursanız. Rahmetlik boksör Muhammed Ali'nin bir sözünü hatırlatmak isterim. "Yetenek, sporcuyu şöhret yapar; karakter ise efsane" tamam anladık beraberliğe gelmişsiniz ama bu kadarda olmaz ki. Yozgatsporlu oyuncularını çileden çıkartmaya, hınca hınç dolan tribünlerin sabrını sınamaya hakkınız yok. Her topta yatılmaz, zamana bu kadar oynanmaz ki. Özellikle daha önce Yozgatsporda forma giymiş çok tecrübeli olan Ersoy'a hiç yakışmadı.

Futbol yatarak değil, ayakta oynanan bir oyun bunu hatırlatmak çok saçma olsa da hatırlatmakta fayda var. Yatmayacaktınız sahadan soyunma odasına girerken Yozgatspor taraftarından alkış alacaktınız. Ama yattınız, istediğinizi aldınız hayrını görün bir puanın.

Birde hakemlere değinelim. Karadeniz bölgesinden gelen tesadüf bu ya, maç başlamadan önce stadyumda rastlaştığım, hakem girişinin nerede olduğunu nazikçe soran ve nazikçe cevap verdiğim hakemler. Bu takımın kaderiyle geçmişte bir çok hakem oynadı bugün bir kez daha gördük hakem faktörünün ne kadar önemli olduğunu.

Şehir olarak bize çalmanızı istemiyoruz sadece tarafsız olun ve o sahada alın teri döken oyuncuların hakkına girmeyin. Ayıptır, günahtır.

Konuşulması gereken bir diğer konuda şehrin takımı ne kadar sahiplendiği tribünleri hınca hınç doldurduğudur.

Yıllar sonra kale arkası tribünleri açıldı.Şehir gerçekten uyanıyor,inanç her geçen gün artıyor. Bu hafta olmayınca olmuyor dedik, gelecek hafta şükürler olsun üç puan bizim demek dileğiyle...