hulusiuzum46 @ gmail.com

Türkiye bir genel seçimi daha geride bıraktı. Ama sonuç karanlık !
"Şimdi ne olacak" diye soruyor herkes.  Muhalefet bile şaşkın çıkan sonuçlardan.
 “Abi biraz ders alsınlar dedik. ” diyenler mi, 
“Ya HDP barajı geçse yeterdi. Niye böyle oldu ki şimdi” diyenler mi ,
Çıkan sonuçların en çok MHP ye yaradığını konuşanlar mı ,

Bu sonucu HDP ’nin bile beklemediğini söyleyenler mi vs vs herkesin dilinde medyanın söylemleri…

Kim kazandı kim kaybetti diye soruyorum insanlara bazıları basitçe bizler hızla büyüyerek iktidar olacağız diyorlar. Bazıları oyumuz arttı ak parti iktidar olmadı daha ne kazanacağız diyor. Kimileri ise ya biz barajı aşamaz ve partimize tepki olsun diye oy vermiştik ama HDP ulaştığı oranla MHP ile aynı sayıda vekil çıkarttı diyor. Yani çoğunluk ülke ne olacak düşüncesinde değil parti bazında düşünüyorlar.

Milletin takdiri her şeyden üstündür. Ama bu ülkede her zaman gizli güçler tarafınca oyunlar hazırlanmış ve gerçekleştirilmiştir.  Türkiye’nin büyümesini hiçbir dünya ülkesi istemiyor. Aslında bu ülkelere hakim olan güçler istemiyor. Çünkü yıllar önce bu topraklarda kurulan bir imparatorluğu çok zor yıktılar. Bu yüzden bağımsız ve güçlü bir ülkeyi hiçbir zaman istemiyorlar. 

Şimdi birkaç yıldır neler oluyor biraz hatırlayalım ne dersiniz ?
Yaklaşık 30 yıldır yerleşmiş bir paralel yapıyla mücadeleye başlamıştı AK Parti ama yıllardır kurumlara yerleşen ve artık dünya ülkelerine yayılmış bir yapıyla mücadele kolay olmayacaktı. Hele hele hedefleri uğruna herşeyi yapacak ve gizli anlaşmalara imza atabilen bir örgüt.  

Tabi birde nereden çıktığı bilinmeyen bir sözde İslami örgüt çıktı Ortadoğu’da  IŞİD’ten bahsediyorum. Bu kimdir neden kurulmuştur araştırmaksızın örgüte binlerce insan katıldı. Ve  bu sözde İslam için savaşan IŞİD Hristiyan, Yahudileri, Siyonistleri  hedef almıyor Müslüman coğrafyasında katliamlar gerçekleştiriyordu. Yani yeni bir düzen için kurdukları bir orduya kendi içimizden savaşçı oluşturmuşlardı.

Hatırlarsınız MİT tırları çevrilmiş ve içerisinde ne taşıdığını sorgulamaya kalkmışlardı. Bu tırların IŞİD ’e silah taşıdığını dile getirmişti bazı medya kuruluşları. Aklı olan insan buna inanmaz tabi ki ve o tırlardaki silahların Türkmenlere gittiğini düşünür zaten gerçekte tam bundan ibaretti. Kısa bir süre sonra Kobani ’ye IŞİD saldırdı ve Türkiye kapıları burada yaşayanlara açtı. Hayvanları eşyalarıyla birlikte insanlık gereği hepsini aldı sahip çıktı korudu. Ama bunun reklamını yapmadı.

Medya bunlara çok fazla  yer vermedi tabi ki tam tersi Kobani’de Kürtler Türkiye’nin yardım ettiği IŞİD tarafından öldürülüyor katlediliyor diye yazıldı çizildi. İşte Kürt seçmenin oyu burada kaybedilmeye başlanıldı. Her zaman olduğu gibi biz kendi kendimizle kavga ederken büyük bir oyun hazırlanmış ve sahnelenmeye başlamıştı.
 
Peki kimdi bunları gerçekleştirenler ? 
Türkiye’de görev yapmış bir CIA yetkilisinin yazmış olduğu bir yazıyı kaleme almıştı bir köşe yazarı ve gülüp geçmiştim.  “2015 AK Parti’nin gücünün azalacağı bir yıl olacak!” demişti şimdi yeni fark ediyoruz. Demirtaş  ABD’de bazı görüşmeler gerçekleştirmiş ve ondan sonra söylemlerinde büyük değişiklikler olmuştu. Tabi medyada destek olmaya başlamıştı.

Tahminim o yönde  CHP ile görüşmeler daha eskiye dayanıyor. Türkiye’de güçlü bir parti ve tek başına iktidar istemiyorlardı. Uzlaşma, anlaşma ve koalisyon ile birkaç partiden oluşan bir iktidar istiyorlar. Yani gizli güçler iş başındaydı. Şunu dile getirmeliyim ki dünyadaki büyük güçler Ak parti konusunda birlik olmuş ve ortak hareket etmeye başlamıştı. Hedef Türkiye ve kendi yönlendirmesinde bir  yönetim hedefleri. 

Aktörleri ve yönetmenleri kimler ?
Bu seçimde sessizce HDP propagandası yapan paralel yapı piyonların şahı diyebiliriz. Hemen herkes hatırlar ithal ekonomi bakanı Kemal DERVİŞ nedendir bilinmez yıllar sonra Türkiye’de ismi tekrar telaffuz edilerek gündeme getirildi. Bazı kişiler tarafından seçimi çok yakından takip ettiği ve bazı partilere fikir sunduğu kaleme alındı. DEMİRTAŞ ise sempatik ve esprili tavırlarıyla tüm kitlelere ulaşmaya çalıştı. Herkesin kırgın olduğu durumlardan dolayı Demirtaş’a ılımlı yaklaşım oldu. Sonra herkesten bu şekilde HDP oy aldı. CHP belki de en iyi reklam çalışmalarını gerçekleştirdi. Söylemlerinde ılımlı siyasete geçiş yaptılar .Sonuç olarak adım adım projenin amacına yaklaşıldı.

Seçim sonucuyla amacın tamamlanması ve koalisyon hükümetiyle sonlandırılması kaldı.


AK Partinin kesinlikle  iktidarda olmadığı bir koalisyon hükümeti. KILIÇDAROĞLU ve DEMİRTAŞ bunun için çoktan hazır ama Devlet BAHÇELİ koalisyonu siz kurun dedi ve erken seçim diye açıklama yaptı. Tabi ki erken seçim kararı ilk açıklamasıydı neticede değişebilir. Projenin tamamlanması için  MHP ikna edilecek ve CHP-HDP-MHP koalisyon iktidarı kurulacak. İkna sonrası bu iktidar için bir çatı adayı lazım olacak ve zaten yeni mecliste milletvekili olarak yer alan bir çatı adayı var. İsmi telaffuz edilmeye başlanıldığına göre ithal bakanımızda görevi bekliyor. İçişleri bakanıda HDP ’den olunca proje sonuca ulaşmış istenilen tablo tamamlanmış olacak. 

Devlet BAHÇELİ kararını çok erken verdi.
Türkiye’nin yeniden seçime gitmesi bu ülkedeki kararsızlığın belirli bir süre devam etmesi ve yeni bir seçim masrafı demektir. Bunun da hiç kimseye katkı sağlayacağı düşünmüyorum. Gerçek olan malesef koalisyon hükümeti kurulması. Bundan öncesini bir kenara bırakıp ülkenin geleceği ve menfaati için karar verilmesi gerekiyor.

Peki herkesin merak ettiği AK Parti ne yapmalı?
Benim düşüncem tekrar seçime şuan için gitmemeli çünkü ne kadar tekrarlansa bu güçler tek başına iktidar olmasını engellemek için herşeyi yapacaktır. Cumhurbaşkanı en çok oy aldığı için Hükümeti kurma görevini ilk olarak AK Parti’ye verecek. En çok umutlu olduğum bu görev sonrası gerçekleşecek güvenoyunda diğer partilerden 18 milletvekilinin Ak Parti hükümeti için güven oyu vermesi ve hükümeti kurması. Eğer bu ihtimal ortada yok ise Ak Parti’nin bir an önce somut bir adım atarak, koalisyon kurabileceği tek parti olan MHP ile gerekli görüşmeleri yaparak ikna etmesi ve hükümeti kurması gerekir. Yoksa ki bu ülkeyi bekleyen uzun karanlık günler var…

Yazacak ayrıntı ve olasılık çok fazla devam edeceğiz… 
Millete düşen partileri bırakıp Ülke geleceği için hayırlısının olması için dua etmektir…