Boğazlıyan Çağlayan Gazetesi

Yıldızeli ve Hacılar Erciyes maçını kazanan Yozgatsporlu futbolcu kardeşimlerimi tebrik ederim..

Dün Hacılar Erciyes maçını dün dikkatli şekilde izledim öncelikle Ender Güngör, Ömür Ağgun ve Aykut Demirdelen gibi isimler ilk 11'de yer almıyorlardi. Zorlu Altındağ maçı öncesi Tahir Hoca devamli forma şansı verdiği oyuncularını Hacılar maçında dinlendirmeyi tercih etti ve forma şansı bekleyen oyunculara şans verdi ama orta saha ve ileri hücum hattında sadece Ender Güngörun yerine Fatih Özaydin tercihini kullanmış, bence Altındağ maçı öncesi doğru bir hamleydi.

Tahir Hocanın bir bakıma revizyona gitmişti.. karşılaşma başladıktan 3 dakika içinde Yozgatspor rakibi Erciyes karşısında oyun kontrolünü eline alarak oynamaya başladılar. Sol tarafta Yılmaz sağ tarafta Semih Türe zaman zaman Muharrem Kaya'nın destekli sağ kanattan rakip kaleyi abluka altına almaya başladı.

İlk golü bulduktan sonra bir çok pozisyonda yararlanmadi kırmızı siyahlı ekibimiz ikinci golün arkasına hemen gelen üçüncü gol.maçı bir anlamda ilk yarıda kopardi.

İkinci yarıda aynı ilk yarının kopyasiydi Yozgatspor kontrolünde geçti Yozgatspor istediği gibi oyunu hizlandirip hareketlendiriyor istediği zaman oyunu rolentiye alıyordu 64'te Onur Türk tecrübesini gösterdi ve şık vuruşla maçın skorunu belirleyen golü attı bu Golden sonra bir çok net gol pozisyonunu harcadı.

Maçın ilerleyen dakikalarında Tahir hoca Metin Kurt, Semih Türe ve Muharrem Kaya gibi oyuncuları oyundan alarak tamamen kafasında Altındağ maçını düşündüğünü gösterdi hacılar maçı Yozgatsporun istediği gibi geçti.

Altındağ maçı öncesi Yozgatspor güzel bir hazırlık provası yaptı ve oynadığı güzel. Oyunu güzel bir galibiyetle kapatarak yoluna emin adımlarla devam ediyor Yozgatspor'un bu oyunun üzerine koyarak Altındağ maçından da galibiyetle ayrılacağını düşünüyorum.
Çağlayan Gazetesi