Hulusi Üzüm
Gerçek Silah Teknoloji !
Bu makale 08 Temmuz 2015, Çarşamba günü, saat 17:39 eklenmiştir.

Gerçek Silah Teknoloji !

Tüm teknolojik aletlerin bir silah olduğunu biliyor musunuz ?

Dünya’daki gelişmeler her geçen gün hayranlık uyandırmakta ve Türkiye olarak teknolojinin hızına yetişmemiz mümkün görünmüyor.

Büyük devletler ve güçler üretiyor, bizler tüketiyoruz. Ama çılgınca, tutarsızca tüketiyoruz.

Eskiden istihbarat elemanları çok yaygınmış büyük devletler diğer ülkelerdeki gelişmeleri, toplumu takip edebilmek ve  yönlendirebilmek için bu yöntem kullanılmaktaymış. Şimdilerde herkesin evinde birkaç tane casus var.
Peki bu silah yada casus dediğim aletler neler ?  En basitinden düşünün cep telefonunuzun Dünya’daki  en büyük casus olabileceği hiç aklınıza geldi mi ?

Peki televizyon ve internet uygulamalarının toplumları yönlendirmek için kullanıldığını düşündünüz mü ?

Telefonlar sayesinde kimin nerede,kimlerle bulunduğunu ne görüştüğüne çok rahat ulaşabilmek bu teknolojiyi üretenler açısından çok kolaydır. Örnek verelim devlet yöneticilerinin yapmış olduğu gizli toplantıların kayıt altına alınması, gizli belgelerin ortaya çıkması gibi olaylar için eski böcek diye adlandırılan aletlere hiç gerek yok artık odada bulunan güvenlik kamerası , telefon ,bilgisayar, elektrik prizi veya sinyal kesici cihazlar bunların hepsiyle dinleme yapılır ve bizlerin o çok gizli diye adlandırılan belgeleri yazmak için kullandığımız bilgisayarlar internete bağlı olmasa dahi çok rahatlıkla takip edilebilmektedir. Çünkü bu teknolojiyi üreten güçler onu ne amaçlı kullanacağımızı ve neler sağlayabileceğimizi belirliyor ama  kendileri için neler yapabilir bilmiyoruz. Teknolojik aletlerin hepsi bizlerin  bilmediği birçok özelliğe sahipler. Sadece bize gösterilen kadarı ve ne işe yaradığı bilgisi verildiği kadarını biliyoruz çünkü araştırmıyor incelemiyor ve bu bilgiye teknolojiye sahip değiliz.

Sosyal medya ve televizyon programları tarafından toplumlar yönlendiriliyor. Yıllardır medya kuruluşları ve teknolojik cihazlarla bunun zeminini hazırladılar. Özel yaşam diye bir şey kalmadı. Artık attığımız adımda fotoğraf çekiyor, yaşadığımız her olayı , aklımızdan geçen herşeyi paylaşıyoruz, büyük yayın kuruluşları,sayfaları ne paylaşırsa ona göre bizde paylaşım yapıyoruz.Televizyon dizilerine bir inceleyin toplum ahlakını bozucu, toplumun özüne  uzak  hep aynı konularda içerikler yer almakta ve insanlarımız hiç vazgeçmeden izlemekte. Sonra toplumda hırsızlık, tecavüz, ölümler, boşanmalar artış gösterdiği zaman sorunu hükümetlerde yada yasalarda olduğunu düşünüyoruz. Peki bizi bu hale getirenleri neden düşünmüyoruz.

 Çünkü düşünmeyi bıraktık, haberlerde ve programlarda ne ele alınırsa anlatılırsa bizlerde o söylemleri kullanıyoruz.


Yani anlayacağınız hiç farkında olmadan teknoloji silahı tarafından yönlendiriliyoruz.


Büyük Devlet, Büyük Millet, Büyük Güç olabilmemiz için önce kendimize gelerek özümüze dönmemiz ve teknolojiyi ele geçirmemiz sonrada çok ama çok çalışmamız gerek …

Etiketler: silah   teknoloji  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki