Dananın kuyruğu bu hafta  kopacak diyorduk ya Kırşehirde sahiden de koptu. Kırıkkale yine son dakikada attı ve play off yolunda önemli bir virajı döndü. Kayseriden gelen 4 golün pek önemi kalmadı. Futbol bu lig bitmeden hiçbir şey bitmez demek galiba çok iyimserlik olur.

Peki bu işin faturasını kime keselim ?

Sezon başında yok olan bir takımı tekrar ayağa kaldıran imkanlar dahilinde herşeyi yapan, oyunculara onlar benim evladım diyen Kazım başkana mı keselim. Şuçlu Kazım başkan mı?

Hayır, hayır suçlu Kazım başkan değil.

Peki bu takım için gecesini gündüzüne katan takımın as başkanı Ahmet Akgün mü suçlu ?
Yok beyler inanın en az taraftar kadar isteyen başarı için uğraş veren Ahmet başkanda suçlu değil.

Şimdi derdimiz suçlu aramak mı diyebilirsiniz. Evet suçlu arıyoruz, çünkü umutlarıyla oynanan, verilen emekleri boşa gitme noktasında olan bir yönetim ve bir şehir var.

O kadar çok inanmıştı ki insanlar, bu yıl kör talihin değişeceğine ama olmadı. Kimse birbirini kandırmasın. Büyük bir mucize olmazsa bu iş burada bitti.

Bitti bitmesinede başkan suçlu değil, as başkan suçlu değil peki bu durumun faturası kime kesilecek.

Haftalar öncesinden sapkasını çıkarıp düşünmesi gerektiğini dile getirdiğim bir isim var Tahir Çopur. Evet hocamız Yozgatsporla anlaştığı günlerde şöyle bir cümle kurmuştu. Sezon başında ben bu takımı alsaydım açık ara lider kapatırdık. Bu cümleyi kendisi kurdu. Bu sezon Tahir Çopura güvenildi denildi ki, hocam takım size emanet. Eeee emanet edildi de ne oldu.
Yine hüsran, yine ızdırap.

Kendi bildiğinden şaşmayan, benim bir futbol felsefem var hep bunu uygularım diyen, taraftarı muhattap almayıp, takımın gerçek sahiplerinin karşısına çıkmayan ama bu takımı şampiyon edeceğim diyen Tahir Çopur galibabu sezonun vebali günahı sizde kalacak.

Değerli hocamıza  Liverpool'un efsanesi Bill Shankly sözüyle bu haftayı noktalıyorum. “birinciysen birincisindir, ikinciysen hiçbir şey”