Boğazlıyan Çağlayan Gazetesi

Bölgesel Amatör Lig 6.grupta mücadele eden temsilcimiz Yozgatspor'un dün haftasonu Kayseri deplasmanında oynayacağı Talasgücü maçı hazırlıkları kapsamında yapacağı antrenmanı çekmek üzere Yozgat Bozok Stadyumuna basın mensupları olarak gittik. 

Bozok Stadyumuna geldiğimizde bir şokla karşılaştık!.
Koskoca Yozgat'ı temsil eden bu memleketin Bölgesel Amatör Ligindeki tek futbol takımı temsilcisi olan özellikle son maçlarda sahaya yüreklerini ortaya koyarak tekmelere kafa uzatarak alınlarının son terine kadar mücadele ederek bizlere galibiyetler sevinci yaşatan zirve mücadelesi veren Yozgatspor'lu futbolcular teknik kadro ve yöneticiler Bozok Stadyumunun kapısında bekliyordu.

Bizim ilk aklımıza acaba antrenman iptal mi oldu sorusu da gelmedi değil hani?

Yozgatspor kafilesinin yanına varıp neler olduğunu sorduğumuzda ayrı bir şok yaşadım kendi açımdan. 

Yozgatspor kafilesi antrenman yapmak üzere gittiği maçlarını oynadığı mademi yani kısacası evi olan Bozok Stadyumuna alınmıyorlardı!

Sanki başka bir takım antrenman yapmaya stadyuma gelmiş gibi Bozok Stadyumunun kapıları kapanmış açılmıyor!

Stadyuma bakan sorumlu Yozgat İl Spor Müdürlüğüne buradan soruyorum! İlinin takımı olan Yozgatspor kafilesi neden stadyuma alınmadı. Bana bunun izahını cevabını versinler.

Telefonlar açılıyor soruluyor? Neden Stadyuma girilemiyor neden bu takım içeri alınmıyor diye? Bizler biz cevap bekliyoruz ama karşımızda bize o cevabı verecek olayı izah edecek kimseleri bulamıyoruz!

Yozgatspor bir sevdadır. Yozgatspor bir aşktır. Yozgatspor bir memleketi temsil eden en değerli bir simadır onurdur şereftir. Küçük bir çocuğun babasıyla maça gelerek Yozgatspor diye bağırması yürekten çocukluktan gelen bir aşktır!... Adı üstünde başında kocaman yazan YOZGATTTTTT kelimesi vardır.

Böylesi bir aşkla bakılan bir camianın oyuncularını önemli bir lig maçı öncesi son çalışmasını yapmak üzere maçlarını oynadığı Bozok Stadyumuna almayan o stadyumdan sorumlu olan Yozgat İl Spor Müdürlüğünü Yozgatspor'a karşı yapmış olduğu bu hareketten dolayı esnefle kınıyorum.

Koskoca Yozgat İl Spor Müdürlüğü, herkesten herşeyden önce Yozgatspor'a öncü olması gereken kurum bugün bakıyoruz ki Yozgatspor takımına destek olacağı yerde köstek oluyor!

Ama Yozgatspor bu yapılanı Yozgat halkı bu yapılanı asla unutmaz çünkü bu camia şehriyle halkıyla taraftarlarıyla basın mensuplarıyla 7 yaşından 70 yaşına her Yozgat insanıyla bütün olmuş kocaman büyük bir aile. Bu büyük aile her ne olursa olsun bu sezon şampiyon olacak herkes yaptığıyla kalır bugün Yozgatspor'a köstek olanlara en güzeli cevabı Yozgatspor futbolcuları, teknik heyeti ve Yozgatspor camiası sezon sonunda alınacak şampiyonlukla en güzel cevabı verecekler.... 

O bakımdan Yozgatspor'u antrenman yapması için Bozok Stadyumuna aldırmayan Yozgat İl Spor Müdürlüğünü tekrardan büyük bir öfke ile kınıyorum.